AB Yüksek Temsilcisi Borrell'den küresel terörle mücadelede toplumlarda hoşgörüyü yayma mesajı

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Borrell, Kur'an-ı Kerim'in yakılması gibi eylemlerin, teröristler tarafından istismar edildiğini belirterek, terörle etkin mücadele için toplumlarda hoşgörüyü yaymak gerektiği mesajını verdi.

ads ads ads ads
20/09/2023

ads
AB Yüksek Temsilcisi Borrell'den küresel terörle mücadelede toplumlarda hoşgörüyü yayma mesajı

Borrell, Birleşmiş Milletler'in (BM) 78. Genel Kurulu için bulunduğu New York'ta, Terörizmle Mücadele Küresel Forumu'nun (TMFK) 13. Bakanlar Oturumu'nda açılış konuşması yaptı.

Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri ile beraber eş başkanlığını üstlendiği oturumda Borrell, terörle etkin mücadele için toplumlarda hoşgörünün teşvik edilmesi gerektiğini vurguladı.

Josep Borrell, "Toplumlarımızda provokatif eylemlere, hoşgörüsüzlük ve nefret eylemlerine sıklıkla tanık oluyoruz. Kur'an'ın yakıldığını görüyoruz. Bunlar, teröristler tarafından çarpık ideolojilerini yaymak, terörist eylemleri örgütlemek ve uygulamak için defalarca istismar ediliyor." dedi.

Borrell, yaz aylarında İsveç ve Danimarka'daki Kur'an-ı Kerim yakma eylemleriyle ilgili yaptığı açıklamada da "Avrupa'da bazı kişilerin, birçok Müslümanı inciten eylemlerinin ardından AB, dini nefret ve hoşgörüsüzlüğün teşvikinin her şeklini güçlü ve kararlı şekilde reddettiğini yinelemektedir." değerlendirmesinde bulunmuştu.

20/09/2023 21:04
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: AB Yüksek Temsilcisi Borrell’den küresel terörle mücadelede toplumlarda hoşgörüyü yayma mesajı
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.