ABD Dışişleri Bakanı Pompeo: TikTok'u yasaklayabiliriz

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'dan popüler sosyal medya uygulaması Tiktok'la ilgili flaş bir açıklama geldi. 

ads
ads
07/07/2020

ads ads
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo: TikTok'u yasaklayabiliriz

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Tiktok başta olmak üzere Çin yapımı sosyal medya uygulamaları yasaklayabileceklerini bildirdi.

Mike Pompeo, özellikle Çin kaynaklı uygulamaları yakından takip ettiklerini ve bu uygulamalara yasak getirilmesinin gündemde olduğunu açıkladı. 

Mike pompeo başta TikTok olmak üzere Çin tarafından geliştirilen uygulamaları yükleyenlerin tehlike altında olduğunu belirterek Fox News'a yaptığı açıklamada 'Bu uygulamaları yükleyip kullanan insanlar özel verilerinin Çin Komünist Partisi'ne satılmasını göze almalı.' ifadesini kullandı. 

Tiktok uygulamasını veri depolamasıyla ilgili olarak daha önce de gündeme gelen tartışmalarda şirket Amerika'dan gelen verilerin amerika'da depolandığını ve böyle bir tehlikenin bulunmadığını dile getirmişti. 

Amerikalı siyasetçiler daha önce de TikTok uygulamasıyla ilgili 'tehlikeli' ifadesini kullanmıştı.

TikTok şirketinin merkezi Pekin'de bulunuyor. 

07/07/2020 15:40
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: ABD, TikTok, Mike Pompeo
MANŞETLER

HK DÜNYA

Doğu Akdeniz'de sular ısınıyor... Yunanistan panikte!

HK DÜNYA

Türkiye, Oruç Reis’in yapacağı sismik araştırma faaliyetleri için Akdeniz’de yeni bir Navtex ilanında bulundu. Navtex ilanının ardından Yunanistan'da Oruç Reis paniği başladı. Yunanistan'ın Meis adası kıyılarına Yunan fırkateyni yanaştırıldı. Yunan basını alarm haline geçildiğini iddia ederken sadece fırkateynlerin değil Yunan jetlerinin de kalkışa hazır bekletildiğini yazdı. Yeni görüntüler ise Meis'in karşısında bulunan Kaş'ta çekildi...

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.