ABD Gıda ve İlaç Dairesi, IQOS’un ABD'de Satışına İzin Verdiğini Duyurdu

ads
ads
09/05/2019

ads
ads
ABD Gıda ve İlaç Dairesi, IQOS’un ABD'de Satışına İzin Verdiğini Duyurdu

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA); dünyanın lider uluslararası tütün şirketi Philip Morris International’ın (PMI) tütün ısıtma sistemi olan IQOS'un, kamu sağlığının korunması için uygun olduğunu teyit ederek, ABD’de satışına izin verdi. 30 Nisan 2019’da duyurulan kararla IQOS, FDA tarafından satış izni verilen ilk Tütün Isıtma Sistemi oldu. 

FDA’nın kararına ilişkin süreç; PMI’ın 2017’de yaptığı “pazar öncesi tütün ürünü başvurusu”nun kapsamlı şekilde değerlendirilmesi sonucunda neticelendirildi. İsviçre’de tasarlanmış IQOS, HeatControl™ teknolojisi ile, sigaranın aksine tütünü yakmadan, ısıtıyor.

FDA’nın duyurusu üzerine konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan, PMI CEO’su André Calantzopoulos şunları söyledi:

"FDA'nın ABD'de IQOS'a izin verme kararı, sigara tüketicisi olan yaklaşık 40 milyon Amerikalı için ileriye dönük önemli bir adımdır. Bazı sigara tüketicileri sigarayı bırakacaktır. Çoğu sigara tüketicisi ise sigarayı bırakmayacaktır. IQOS bu tüketiciler için; sigara kullanımına devam etmek yerine, dumansız bir alternatif sunmaktadır. Sadece iki yıl içinde dünya çapında 7,3 milyon kişi sigarayı bırakarak tamamen IQOS'a geçiş yapmıştır. Bugün FDA'nın verdiği karar, bu fırsatı Amerikalı yetişkin sigara tüketicilerine sunmaktadır. PMI'da hepimiz; sigaraların yerini, gelişmiş teknolojiyi güçlü bilimsel kanıtlarla birleştiren dumansız alternatiflerin almasını sağlamak konusunda kararlıyız. FDA'nın duyurusu bu anlamda tarihi bir adımdır.”

Philip Morris International: Dumansız Bir Gelecek Sunuyor

Sigaraya alternatif ürün olarak dumansız gelecek sunan IQOS, 31 Mart 2019 itibarıyla uluslararası               47 pazarda yer almaktadır. Dünyada yaklaşık 7,3 milyon yetişkin sigara tüketicisi sigarayı tamamen bırakıp tütünü yakmadan çok daha düşük bir seviyede ısıtarak bir buhar oluşturan PMI’ın en gelişmiş ürünü IQOS kullanmaya başladı. PMI, dumansız ürünlerinin yetişkin tüketici tercihlerine ve yasal gerekliliklere uymasını sağlamayı amaçlamaktadır. PMI tüm dünyada ortaya koyduğu dumansız gelecek vizyonu için alternatif ürünlerin araştırma, geliştirme ve üretimi, son teknoloji tesisleri ve multidisipliner bilimsel verilerin geliştirilmesine önemli bir kaynak ayırıyor ve pek çok bilimsel çalışma yürütüyor. PMI’ın bu konudaki çalışmaları ile ilgili daha fazla bilgi için, www.pmi.com ve www.pmiscience.com adresleri ziyaret edilebilir.  

09/05/2019 13:49
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: ABD Gıda ve İlaç Dairesi, IQOS, amerika, abd
MANŞETLER

HK YAŞAM

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.