HABER KIBRIS

ABD ile Çin ticaret savaşına hazırlanıyor!

Alibaba Group Holding'in kurucusu Jack Ma, insanların Çin ile ABD arasında 20 yıl sürebilecek bir ticaret savaşına göre hazırlık yapmaları gerektiği uyarısı yaptı

ads
20/09/2018

ABD ile Çin ticaret savaşına hazırlanıyor!

ABD'nin elinde bulundurduğu ekonomi sayesinde birçok ülkeyi tehdit etmesi onu güçlü kılan özelliklerinden biri. Birçok ülke her ne kadar kendi para birimini kullanıyor olsa da hemen hemen her ülkede mutlaka dolar da işlemektedir.

 

ABD ile Çin'in arasının zaten o kadar da iyi olmadığı bir gerçek. Daha doğrusu teknoloji firmaları bakımından desek daha doğru olur. Bu konuya dikkat çeken Alibaba Group Holding'in kurucusu Jack Ma, insanların Çin ile ABD arasında 20 yıl sürebilecek bir ticaret savaşına göre hazırlık yapmaları gerektiği uyarısı yaptı.

 

Hangzhou'da düzenlenen Yatırımcılar Zirvesi'nde konuşan Alibaba Group Holding'in kurucusu Jack Ma, ekonomik durumun iyi olmadığını ve bunun uzun sürebileceğini vurguladı. Ma, ABD ile Çin arasındaki gelişmeleri, "20 gün, 20 ay değil; belki de 20 yıl sürecek bir ticaret savaşı" şeklinde değerlendirdi.

 

Ma, onyıllarca sürebilecek bir ticaret savaşında Çin'in Afrika, Güney Asya ve Avrupa'yı kapsayan modern zamanın "İpek Yolu"na, ihracata odaklanması gerektiğini vurguladı. Jack Ma ayrıca, ticari gerilimler nedeniyle Alibaba'nın artık ABD'de "1 milyon istihdam yaratma" sözünü yerine getiremeyebileceğini de ekledi.

Bu habere tepkiniz:
TAGS: ABD ile Çin ticaret savaşına hazırlanıyor!, haber, kıbrıs,
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.