ABD ordusuna ait helikopter Japonya'da acil iniş yaptı

Japon Hava Öz Savunma Kuvvetleri (ASDF) Nyutabaru Hava Üssü'nden havalanan ABD ordusuna ait bir helikopter pirinç tarlasına acil iniş yaptı.

ads ads ads
28/07/2021

ads
ads
ads
ABD ordusuna ait helikopter Japonya'da acil iniş yaptı

ABD ordusuna ait askeri bir helikopterin Japonya'nın güneybatısındaki Miyazaki eyaletinde bir pirinç tarlasına acil iniş yaptığı bildirildi.

Japon Hava Öz Savunma Kuvvetleri (ASDF) Nyutabaru Hava Üssü'nden ABD ordusuna ait helikopter, iki mürettebatıyla yerel saatle sabah 08.00 sularında kalktı.

Helikopter, Miyazaki'nin Kuşima ilçesinde yerleşim bölgesine 500 metre mesafede bir pirinç tarlasına yerel saatle sabah 9.30 sularında acil iniş yaptı.

Olayda yaralanan olmadı.

Okinawa Adası'ndaki Futenma Hava Üssü envanterine kayıtlı AH-1 tip helikopterin iniş sırasında büyük bir hasar almadığı bildirildi.

Helikopterin bulunduğu bölgeden Futenma Üssü'ne nakliyesine ilişkin bölgeye ekip gönderildi.

Kamu yayıncısı NHK'nın haberine göre, Kyuşu Bölge Savunma Bürosu ile Miyazaki Valiliği olaya yönelik soruşturma başlattı.

28/07/2021 08:07
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: ABD ordusuna ait helikopter Japonya’da acil iniş yaptı, haberkibris,
MANŞETLER

HK DÜNYA

Paris’teki Arc de Triomphe anıtı sanat için kumaşa sarıldı

HK DÜNYA

Dünyanın her bir ucundaki kültürel ve doğal abideleri plastik kumaşlarla giydiren ünlü sanatçı Christo Vladimirov Javacheff'in ölümünün ardından son projesi yeğeni tarafından tamamlandı. Bu kez Paris'in simgelerinden Arc de Triomphe'i mavi kumaşla giydirildi. Ortaya çıkan görüntüler, sanat eleştirmenleri tarafından eleştirilerin hedefi olurken, sosyal medyada da anıtın son haliyle ilgili binlerce mesaj atıldı.

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.