ABD’nin eski Lefkoşa Büyükelçisi’nden Anastasadis’e ağır eleştiri

ABD’nin bir önceki Lefkoşa Büyükelçisi John Koening Facebook'ta Kıbrıs’taki müzakere sürecinde çıkmazın ve çöküşün tek sorumlusunun Rum Lider Nikos Anastasiades olduğunu yazdı.

ads
ads
28/05/2017

ads
ABD’nin eski Lefkoşa  Büyükelçisi’nden Anastasadis’e ağır eleştiri

Facebook’taki sayfasında Kıbrıs’ta yaşanan son gelişmeleri değerlendirdiği paylaşımında eski Büyükelçi Koening, Nikos Anastasiades’in hiçbir zaman kendisinin iddia ettiği gibi cesur ve kararlı bir lider olmadığını belirtti. Amerikan eski Büyükelçisi Koening Anastasiades’in 2004’te Annan Planı’na ‘evet’ derken bile cesur ve kararlı bir politikacı olmadığının altını çizdi ve “O kendini düşünen, bencil, küçük çaplı ama büyük hırsları olan omurgasız biri… Kıbrıs’taki müzakere sürecinin çöküşünün sorumlusu Anastasiades’tir ama bedelini başkaları ödeyecektir” diye yazdı. (‘Belki de Lefkoşa’dan ayrılırken yazmaktan çekindiğim kitabi şimdi yazmalıyım’) diye de ekledi.

Thİlgili resimere is plenty of blame to share around, but one person stands out as the cause of the impasse and collapse: Nicos Anastasiades. He never was the courageous, committed leader he claimed to be - not even in 2004 - but instead a self-absorbed small-time operator with grand ambitions and no spine. Anastasiades owns this failure, but many others will pay the price. (Maybe I should write that book I threatened to write when I left Nicosia!)

HABERKIBRIS

28/05/2017 12:17
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: John Koening, Facebook, haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.