Adamu 12’nci Rum Meclis Başkanı

 Rum Meclis Başkanlığı’na AKEL Milletvekili Adamos Adamu resmen seçildi

ads ads ads ads
23/10/2020
HK

ads
ads
ads
Adamu 12’nci Rum Meclis Başkanı

 Rum Meclis Başkanlığı’na AKEL Milletvekili Adamos Adamu resmen seçildi. Meclisin kendini lağvetmesi ve erken seçim önerisi ise Hukuk Dairesi’ne havale edildi. 
Rum radyosu tek aday olan Adamu’nun, Meclis Genel Kurulu’nda yapılan oylamada ELAM’lı milletvekilleri hariç (çekimser) bütün vekillerin (53) evet oyu ile 12’nci meclis başkanı olarak seçildiğini duyurdu.
Bugünkü Genel Kurul’da ayrıca “Altın Pasaport” skandalına karışan eski Meclis Başkanı Dimitris Şilluris’den boşalan sandalyenin, Dayanışma Hareketi’nden Rulas Yeorgiadis;  AKEL Milletvekili Hristakis Covannis’ten boşalan yerin ise AKEL’den Yannakis Gavriil ile doldurulması da onaylandı.
Ekologlar Hareketi ile bağımsız milletvekili Anna Theologu tarafından “Altın pasaport” skandalı nedeniyle sunulan, meclisin kendini lağvetmesi, hükümetin istifa etmesi ve 29 Kasım’da erken seçim yapılmasını öngören ortak karar taslağının da, anayasaya atıf yapıldığı için Hukuk Dairesi’ne havale edilmesi kararı alındı. 
“HER ŞEY FORA, HEMEN İSTİFA” SLOGANI İLE EYLEM YAPILIYOR
Rum haber kaynakları Ekologlar Hareketi Vatandaşlar İşbirliği üyelerinin, Genel Kurul çalışmasının yapılmakta olduğu Lefkoşa’nın Rum kesimindeki Konferans Merkezi’nin demir parmaklıkları üzerine kıyafetler asarak “her şey fora, hemen istifa” sloganı ile eylem yapmakta olduğunu haber verdi. 

23/10/2020 13:55
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS:  AKEL, Rum Meclis Başkanlığı, Adamos Adamu
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.