Ağlara takılan deniz kaplumbağalarından biri kurtarıldı, diğeri öldü

ads ads ads ads
17/06/2024

ads
Ağlara takılan deniz kaplumbağalarından biri kurtarıldı, diğeri öldü

Bugün öğleden sonra Kayalar yakınlarında kıyıya çok yakın mesafede serilmiş ağlara takılan deniz kaplumbağaları fark edildi. Facebook paylaşımı sayesinde hızla harekete geçen kurtarma ekipleri, olay yerine ulaştı. İki yeşil deniz kaplumbağasından birinin önceden boğularak öldüğü, diğerinin ise canlı ancak boğulma belirtileri taşıdığı tespit edildi.

Taşkent Doğa Parkı'ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: 

Bugün öğleden sonra farkedilerek facebook paylaşımı yapılan, Kayalar yakınlarında kıyıya çok yakın mesafede serilmiş ağlara takılan deniz kaplumbağaları için vakit kaybetmeden olay yerine ulaştık. 2 adet yeşil deniz kaplumbağasından birinin önceden boğularak öldüğü, diğerinin ise canlı ancak boğulma bulguları taşıdığı tespit edildi. Kurtarma ekibimiz canlı Yeşil deniz kaplumbağasını Yaban Hayat Hastanesine yetiştirdi. Umuyoruz ki hayata tutunacak, ait olduğu yere, denizlere en kısa sürede dönecektir.. 

Ağlarla ilgili olarak, yasadışı serildiği tespit edilmiş olup, Polis tarafından tüm emareler toplanmış, soruşturma devam etmektedir.

Olaya hızlı şekilde müdahele eden Çamlibel Karakolu ekiplerine ve KKTC Avcılık Federasyonu , Av koruma ekiplerine teşekkür ederiz.

17/06/2024 21:07
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: deniz kaplumbağaları, kktc, haber
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.