Ahmet Bozkurt kendini savundu: ''Katil Değilim, Otel Sahibiyim''

Ahmet Bozkurt, depremde çöken oteli nedeniyle kendisine yöneltilen suçlamaları reddederek, suçsuz olduğunu savundu.

ads ads ads ads ads
12/06/2024

ads
Ahmet Bozkurt kendini savundu: ''Katil Değilim, Otel Sahibiyim''

Ahmet Bozkurt, depremde çöken oteli nedeniyle kendisine yöneltilen suçlamaları reddederek, suçsuz olduğunu savundu. Mahkeme heyetine saygılarını sunarak konuşmasına başlayan Bozkurt, kendisini şu sözlerle savundu: "Ben katil değilim, otel sahibiyim."

6 Şubat 2023 tarihinde 11 ili etkileyen depremde 850 bin konut yıkılmış ve en fazla hasar gören iller arasında Hatay ve Adıyaman yer almıştır. Bozkurt, Adıyaman’ı hiç görmediğini ve gelen haberlerde kentin yerle bir olduğunun söylendiğini belirtti.

Otelin Proje Süreci

Bozkurt, otelini yaptırırken projeyi Atıf Sağbaş ile görüştüğünü ifade etti. "Adıyaman Atatürk Bulvarı'nda 8 kat izinli olmasına rağmen, ben 13 katı taşıyacak bir proje istedim. Maliyet yüksek olacak denildi, ancak ben müteahhit değilim, mal sahibiyim. 13 katın yükünü taşıyacak bir proje hazırlandı" dedi.

Projeyi hayata geçirirken masraftan kaçınmadığını vurgulayan Bozkurt, 8 katlı bir otel için gerekli kolon sayısının 26 yerine 15-16 olması gerektiğini söyledi. Ayrıca, "Radyan temelim 13 katın yükünü taşıyacak şekilde yapıldı" diyerek, otelinin sağlamlığını savundu.

Suçlamaları Reddediyor

Otelin zayıf olduğu yönündeki suçlamaları reddeden Bozkurt, otelini en sağlam malzemelerle yaptığını belirtti. "Ben otelimi 13 katın yükünü taşıyacak şekilde mühendislerime anlattım, masraftan kaçınmadım" dedi.

Kaçma ihtimalinin olmadığını söyleyen Bozkurt, "Ben hiçbir yere kaçmayacağım. Suçsuz insan kaçmaz" dedi. Kıbrıs Savaşı'na katıldığını belirterek, "20 Temmuz 1974'te evliliğimin ikinci günü askere çağırıldım ve savaşa davet edildim. Kefenimi boynuma takarak meydana gittim" diyerek, vatanseverliğini ve cesaretini vurguladı.

Son olarak, kendisinin ve ailesinin suçsuz olduğunu belirten Ahmet Bozkurt, otelini en sağlam malzemelerle inşa ettiğini tekrar etti.

12/06/2024 11:03
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Ahmet Bozkurt
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.