Akansoy: Sorunların kaynağı üreticiler değil, hükümetin politikaları

ads ads ads ads ads
24/05/2024

ads
Akansoy: Sorunların kaynağı üreticiler değil, hükümetin politikaları

Hayvan üreticilerinin ithal et konusundaki eylemleri toplumsal bir hareket haline gelirken, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) milletvekili Asım Akansoy, yaptığı açıklamada hükümeti sert bir dille eleştirdi. Akansoy, mevcut sorunların kaynağının üreticiler değil, atanmış hükümetin politikaları olduğunu vurguladı.

Akansoy, "Diyalog yerine üreticileri gerilime davet eden bir anlayışa sahip olan bu kör zihniyetin temsilcileri, üreticilere saldırdıkları yetmezmiş gibi şimdi de tetikçileri aracılığıyla üreticiye destek olan siyasi partilere de saldırmaya başladılar" dedi. Üreticilerin desteklenmesi gerektiğini belirten Akansoy, hükümetin üretici düşmanlığıyla hareket ettiğini ve bu tutumun ülkeyi zor duruma soktuğunu ifade etti.

"Memleketi MYK Kararlarıyla Yönetmeye Çalışıyorlar"

Hükümetin, MYK'larda alınan kararlarla ülkeyi yönetmeye çalıştığını eleştiren Akansoy, "Yalanla, emek ve üretici düşmanlığıyla çatışmacı açıklamalar ve kendini beğenmişlik haliyle 'ben yaparım olur' diyen 'hükümet', Parti MYK'larında alınanan kararlarla memleket yönetileceğini zannediyor" dedi. CTP olarak her zaman üreticinin ve emeğin yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini belirten Akansoy, diyalog çağrısında bulundu.

Akansoy, hükümetin donmuş et ithalatını halka açıklamak zorunda olduğunu belirterek, "Bu konu hem halk sağlığını hem de üretimi ilgilendiren bir konudur. Atanmış hükümetin temsilcileri insanımızla oynamaktan vazgeçsin" dedi. CTP'nin üreticilerin yanında olmaya devam edeceğini belirten Akansoy, hükümeti diyalog kurarak sorunları çözmeye davet etti.

24/05/2024 15:06
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: asım akansoy
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.