Akpınar: Büyükyılmaz’ın heyecanını anlıyoruz!

ads ads ads ads ads
20/05/2024

ads
Akpınar: Büyükyılmaz’ın heyecanını anlıyoruz!

Demokrat Parti (DP) Genel Sekreteri Serhat Akpınar, YDP Başkan Yardımcısı Turan Büyükyılmaz’ın geçtiğimiz gün bir TV programında DP ile ilgili yaptığı açıklamalara yanıt verdi.

Akpınar, DP ile ilgili Turan Büyükyılmaz’ın talihsiz açıklamalarının kişisel görüşleri olduğunu belirtti. Hükümetin, birlik ve bütünlük içinde hareket ettiği, ortak icraatların ve Hedef Vizyon Programı'nın net olduğu vurguladı.

Açıklamada, yasal düzenlemeler ve yeni yasaların iç hukuka entegre edildiği bu dönemde, KKTC'nin refahını artırmak için Türkiye Cumhuriyeti'nin desteğiyle çalışıldığı ifade edildi. YDP'nin kurultay sürecini tamamlamış olması ve yeni başkan yardımcısının heyecanının anlaşıldığı, bu açıklamaların kişisel görüşler olarak kabul edildiği belirtildi.

Akpınar açıklamasında; “önceki yıl Demokrat Parti’ye ısrarla katılım sağlamak isteyen Büyükyılmaz ve arkadaşlarının bugün YDP’ye katılım sağlamasını büyük bir memnuniyetle karşılıyoruz” dedi.

DP’nin ilkeli duruşu ve merhum Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın kucaklayıcı siyasi yaşam felsefesiyle hareket etmeye devam ettiğini belirten Akpınar’ın açıklaması şu şekilde;

“Sayın Büyükyılmaz’ın bir TV programında DP ile ilgili kendi izahatlı, talihsiz paylaşımının, sadece kendilerine ait bir düşünce paylaşımı olduğunu düşünüyoruz.

UBP-DP-YDP Koalisyon Hükümeti, halen bütünsel hükümet yapısında ve protokol yönetiminde mutlak bir birliktelik içerisinde hareket etmektedir. Hükümetin ortak icraatları ve Hedef Vizyon Programı oldukça açık ve nettir.

Geçmişten gelen ve eksik olan tüm yasal boşlukların düzenlemeleri yanında, dünya ile eş zamanlı gelişmelere ayak uyduracak yeni yasalar ve düzenlemeler de, bir bir iç hukukumuza taşınmaya başlamıştır. Yıllardır oluşamayan siyasi istikrarın, dönüştüğü yeni istikrar döneminde, bugün dünyanın geçmekte olduğu en zor dönemde, yaşanan ekonomik kırılmalarda, KKTC’ye ait olmayan hiper enflasyon yönetiminde, halkımızın refah düzeyini geliştirmek, finansal kayıplarını olabilecek en doğru yönetimsel açılımlarla minimuma indirmek, doğru politikaları oluşturmak için Türkiye Cumhuriyeti anavatanın desteğiyle elinden gelenin en iyisini, alınmakta olan yasal tedbirlerle en doğru düzeye taşıma uğraşı içerisindedir.

YDP’nin de asli sorumluluk alan hareketi içerisinde olan, tüm yönetimsel açılımlarda mutlak uyum büyük bir önem arz etmektedir. Yakın bir zamanda kurultay sürecini tamamlamış YDP’nin, yeni Başkan Yardımcısı Sayın Turan Büyükyılmaz’ın heyecanını anlıyoruz. Bu heyecanla hükümet ortaklarının siyasi gelişim ve varlık bütünlüğünü hedef alan sözlerini kendi kişisel yaklaşımları ve veya düşünceleri olarak kabul ediyoruz.

Önceki yıl Demokrat Parti’ye ısrarla katılım sağlamak isteyen Büyükyılmaz ve arkadaşlarının bugün YDP’ye katılım sağlamasını büyük bir memnuniyetle karşılıyoruz.

DP, kendi ilkeli duruşu ve siyasi anlayışı yanında, Kurucumuz Merhum Cumhurbaşkanımız Sayın Rauf Denktaş’ın kucaklayıcı siyasi yaşam felsefesi ile, ortak idrak ve ortak akılla hareketi benimsemiştir.

Gelişmekte olan bir ülke konumundaki KKTC’yi, en ileri düzeye taşımak, halkımızın ihtiyaç duyduğu tüm gelişim alanlarında refah düzeyini en üst boyuta taşımak, uluslararası kabulleri sağlamak bizlerin ve Demokrat Parti’nin asli görevidir. Milli değerlerimizden ve kendimizden kopmadan, çocuklarımızın, gençlerimizin kendi dünyalarını hazırlamak bizlerin asli görevinin en önemli hedefidir. Bir an için siyasi pozisyon veya kazanım yaratma isteğiyle sözde ifadelerle mevsimsiz açıklamalarda bulunmak doğru değildir.

Önceki dönemde barajı oldukça zorlanarak geçen YDP’nin güçlenerek çok daha iyi sonuçlarla ilerdeki siyasi yaşamına devam etmesi temennimizdir. DP kendi öz varlığıyla, temsil ettiği temel değerleriyle kendi siyasi başarı çizgisini artırarak özlediği yere halkımızın desteğiyle gelecektir.

Demokrat Parti, halkımızın, KKTC’nin ve geleceğimizin teminatıdır.”

20/05/2024 13:46
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: serhat akpınar, haber, kktc
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.