Alec Baldwin hakkındaki suçlamalar belli oldu

ABD’li aktör Alec Baldwin,“Rust” filminin çekimleri sırasında yaşanan kaza sonrası görüntü yönetmeninin ölümüne sebep olmuştu. 9 Temmuz’da hakim karşısına çıkacak olan Baldwin hakkındaki suçlamalar belli oldu.

ads ads ads ads ads
20/06/2024

ads
Alec Baldwin hakkındaki suçlamalar belli oldu

ABD’li aktör Alec Baldwin,“Rust” filminin çekimleri sırasında yaşanan kaza sonrası görüntü yönetmeninin ölümüne sebep olmuştu. 9 Temmuz’da hakim karşısına çıkacak olan Baldwin hakkındaki suçlamalar belli oldu.

“Rust” filminin 42 yaşındaki görüntü yönetmeni Halyna Hutchins, Ekim 2021’de sette Alec Baldwin tarafından vurularak hayatını kaybetmişti. 2023 yılının ocak ayında “kasıtsız adam öldürme” ile suçlanan aktörün hakkındaki suçlamalar üç ay sonra düşmüştü.

Ortaya çıkan yeni kanıtların ardından 65 yaşındaki oyuncuya yeniden “kasıtsız adam öldürme” suçlaması yöneltildi.

9 Temmuz’da hakim karşısına  çıkacak olan Alec Baldwin hakkındaki suçlamalar belli oldu.

Kullandığı silahın kontrollerinin yapılmamasından dolayı suçluluğu üstlenmeyen 66 yaşındaki oyuncu ile ilgili savcılıktan açıklama geldi.

ABD medyasında yer alan haberlerde; savcılık, aktörün sette silahlarla umarsızca oynadığını öne sürdü.

Alec Baldwin’in ihmal nedeniyle ölüme sebep olmak suçundan yargılanacağı açıklandı. 

Savcılık, Baldwin’in sette güvenlik protokollerini göz ardı ettiğini gösteren kanıtlar bulunduğunu belirtti.

Baldwin’in içinde kurusıkı mermi bulunan silahını bir ekip üyesine doğrulatarak tetiği çektiği ve silah eğitimi sırasında sorumluluk almayarak ailesiyle görüştüğü bu sebeple de eğitimi kaçırdığı açıklandı.

Baldwin’in ayrıca senaryoda olmamasına rağmen birçok sahnede parmağı tetikte durduğu ve sette “En büyük silahı bana verin” diyerek espri yaptığı da kayıtlara geçti.

Savcılık kendilerine sunulan videolarda Baldwin’in sette agresif tavırlar içerisinde olduğunu ve sık sık bağırarak hakaret ettiğini açıkladı.

Suçsuz olduğunu iddia eden Alec Baldwin, eğer suçlu bulunursa 18 aya kadar hapis cezasına çarptırılabilir.

20/06/2024 13:06
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Alec Baldwin
MANŞETLER

HK DÜNYA

Avrupa ülkeleri, Gazze'ye saldırılarını sürdüren İsrail'i silahlandırıyor

HK DÜNYA

Avrupa ülkelerinin İsrail'e yaptığı silah ihracatının değeri son 10 yılda milyarlarca avroya ulaşırken, 2014-2022 yıllarında AB ülkelerinden İsrail'e verilen ihracat lisanslarının toplam değeri yaklaşık 6,3 milyar avro oldu AB'nin 2022 yılına ait verilerine göre, Almanya, Fransa, Romanya, Çekya, İtalya ve Hollanda, İsrail'e en çok ihracat yapan üye ülkeler arasında yer alıyor

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.