Alevkayası'nda Tırmanma Heyecanı Yaşandı

2023 Basel Holding Kuzey Kıbrıs Tırmanma Şampiyonası ikinci yarışı 28 Mayıs Pazar günü Karaağaç-Alevkayası yolunda hazırlanan özel etapta gerçekleştirildi.

ads ads ads ads
29/05/2023

ads
Alevkayası'nda Tırmanma Heyecanı Yaşandı

2023 Basel Holding Kuzey Kıbrıs Tırmanma Şampiyonası ikinci yarışı 28 Mayıs Pazar günü Karaağaç-Alevkayası yolunda hazırlanan özel etapta gerçekleştirildi. Saat 10.00 da start alan yarış 13.00 da ödül töreni ile son buldu.Uzun zaman sonra yenilenen Alevkayası yolunda yapılan yarışta 22 ekip yarışırken izleyenlerin ilgisi oldukça fazlaydı.

Avenue Dereboyu,Eurol,Near East Bank,Limon,Gopro,Genpower,Aveon Sigorta,Polaris ve Rinata Parts katkıları ile gerçekleşen 2. Tırmanma Yarışında oldukça çekişme yaşandı ve günün en hızlısı “Talex” aracı ile Loucas Christoforou oldu.İkinci Deniz Denner-Ömer Topçu olurken üçüncü ise Methoidis-Grygoris Arygorou ikilisi oldular. 

Şampiyon Melekler Ralli Kupası'na da puan veren 2. Tırmanma Yarışında S2 Klasmanın da günün en hızlısı Doğa Koyuncu - Şenay Karafelikli, ikinci Halil Mulla-Mehmet Çağla ve Üçüncü ise Sadık Bilgimer - Ümit Koçak oldular.

E4 Kategörisinde ise İlk kez yarışara katılan Bektaş Talay birinci , Onur Gani - Ümit Say ikinci ve Ahmet Öksüzoğluları-Hüseyin Güne üçüncü oldular.

E3 Kategörisinde Kemal Topçuoğlu birinci,Behiç Topcu - Ahmet Demiray ikinci ve Hasan Karlıtaş - Vedat Coşar üçüncü olarak günü tamamladılar.

E1 Kategorisinde Loucas Christoforou birinci olurken ikinci ise Loucas'ın babası Andreas Christoforou oldu.

E2 Kategörisinde Deniz Denner - Ömer Topçu birinci, Methoidis  - Grygoris Arygorou ikilisi ikinci ve Salih Çelikkaya - İbrahim Çelikkaya üçüncü oldular.

Gençler kategorisinde ise günü birincileri Özgür Çetin - Ertuğ Araz olurken ikinci Orhan Keleş oldu.Kadınlarda ise Pilot Birincisi Huri Bağrıaçık Co Pilotlarda ise birinci Şenay Karafelikli,ikinci Hande Küfi ve üçüncü ise Derin Serhat oldular.

Yarışın kahramanı özel ödülü için ise Emre Erosal - Emre Türkelman ekibi seçildi.

Dereceye girenlere ödülleri Kurum Yetkilileri Tarafından Alevkayası Piknik alanında teslim edilmesi ile organizasyon son buldu.

29/05/2023 15:52
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Alevkayası, tırmanma
MANŞETLER

HK SPOR

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.