Alman politikacıdan skandal ifadeler: Göçmenleri gazla zehirleyebiliriz

Almanya için Alternatif (AfD) Partisi Sözcüsü Christian Lüth bir YouTuber ile sohbetinde, "Göçmenleri kurşuna dizebilir veya gazla zehirleyebiliriz" ifadelerini kullandı.

ads
ads
29/09/2020

ads
Alman politikacıdan skandal ifadeler: Göçmenleri gazla zehirleyebiliriz

Almanya’da aşırı sağ Almanya için Alternatif (AfD) Partisi milletvekili olan Lüth’ün, sağ görüşlü YouTuber Lisa Licentia ile geçtiğimiz 23 Şubat’ta Berlin'de gerçekleştirdiği görüşmede göçmenler aleyhinde ağır ifadeler kullandığı belirtildi.

Söz konusu görüşme Alman basını tarafından gizlice kayda alınırken görüntülerin bu akşam ProSieben Spezial adlı programda yayınlanacağı duyuruldu.

KAN DONDURAN İFADELER

Lüth’ün söz konusu görüşmede, “Göçmenleri daha sonra kurşuna dizebiliriz. Bu konuda sorun yok ya da gazla zehirleyebiliriz” şeklinde konuştuğu ifade edildi.

“Almanya için ne kadar kötü olursa AfD için o kadar iyidir” dediği belirtilen Alman politikacının, “Bu tabii ki çocuklarımız için berbat bir durum. Ama bu muhtemelen bizim devamlılığımızı sağlayacaktır” ifadelerini kullandığı aktarıldı.

Berlin’deki bir barda 23 Şubat'ta kaydedilen görüntülerin ardından partinin aynı zamanda Parlamento Sözcüsü olan Christian Lüth, farklı nedenlerden dolayı bu görevinden alınmıştı. İHA

29/09/2020 08:40
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Lisa Licentia, lüth, alman, nazi
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.