Almanya Cumhurbaşkanı, İsrailli mevkidaşıyla telefonda görüştü | Gündemde İran'ın İsrail'e saldırısı vardı

ads ads ads ads
14/04/2024

ads
Almanya Cumhurbaşkanı, İsrailli mevkidaşıyla telefonda görüştü | Gündemde İran'ın İsrail'e saldırısı vardı

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, İsrailli mevkidaşı Isaac Herzog ile telefonda görüştü. İran'ın,İsrail'e yaptığı saldırıları kınayan Steinmeier, İsrail'in güçlü hava savunmasından dolayı rahatladığını söyledi.

Almanya Cumhurbaşkanlığı Basın Ofisinden yapılan açıklamaya göre  Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, İsrailli mevkidaşı  Isaac Herzog ile telefon görüşmesi yaptı. 

Steinmeier telefon görüşmesinde İran’ın saldırılarının ardından ülkesinin İsrail ile dayanışma içinde olduğu konusunda güvence verdi.

Almanya Cumhurbaşkanı “Dün gece İsrail’deki insanlar, saatlerce İran’ın yüzlerce insansız hava araçlarından ve füzelerinden sığınmak zorunda kaldı. Bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Steinmeier, İsrail’in güçlü hava savunmasından dolayı rahatladığını ve gerilimin geniş çaplı tırmanmasının önlenebileceğine dair umudunu taşıdığını dile getirdi.

İsrail Cumhurbaşkanı Herzog da Steinmeier’i ülkesindeki durum ve devam eden siyasi ve askeri istişareler hakkında bilgilendirdi.

14/04/2024 16:39
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS:
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.