Alphabet'in piyasa değeri kısa süreliğine 2 trilyon doları geçti

Google'ın sahibi Alphabet'in piyasa değeri 2 trilyon doları aşarak Apple ve Microsoft'un bulunduğu elitler kulübüne girdi. Üçüncü çeyrek bilançosuna göre, Alphabet'in net kârı yüzde 68,4 artış kaydetmişti.

ads ads ads ads
09/11/2021

ads
ads
Alphabet'in piyasa değeri kısa süreliğine 2 trilyon doları geçti

Google'ın ana kuruluşu Alphabet, sonunda elit kulübü olarak bilinen ve piyasa değeri 2 trilyon doları geçen şirketlerin arasına katıldı.

Alphabet’in gün içi işlemlerde piyasa değerinin 2 trilyon doları geçmesiyle şirket Apple ve Microsoft’un bulunduğu 2 trilyon dolar kulübünde yerini aldı. Bu teknoloji şirketlerinin yanında Suudi petrol devi Saudi Aramco'nun değeri de 2 trilyon doları aşıyor.

Bloomberg'in haberine göre, Alphabet'in yılın üçüncü çeyreğinde elde ettiği gelir, geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 41 artarak 65,1 milyar dolara çıkmıştı. Şirket, 2020'nin aynı döneminde 46,2 milyar dolar gelir açıklamıştı. Arama devinin ana kuruluşu, 14 yılın en yüksek çeyreklik gelir artışını kaydetti.

Alphabet'in net kârı da üçüncü çeyrekte geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 68,4 artışla 18,9 milyar dolara yükseldi. Alphabet, geçen senenin üçüncü çeyreğinde 11,2 milyar dolar net kâr elde etmişti.

09/11/2021 10:24
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Alphabet, google, teknoloji
MANŞETLER

HK YAŞAM

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.