HABER KIBRIS

ad

Anastasiadis: Maronitlerin yaşam koşullarının iyileştirilmesini destekleyeceğiz

Anastasiadis’in, dün katıldığı bir etkinliğin ardından yaptığı açıklamada, Rum hükümetinin Maronitlerin desteklenmesine yönelik eylemlerine atıfta bulunduğu ifade edildi.

ads
11/02/2019

ads
Anastasiadis: Maronitlerin yaşam koşullarının iyileştirilmesini destekleyeceğiz

Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in, dün katıldığı bir etkinliğin ardından yaptığı açıklamada, Rum hükümetinin Maronitlerin desteklenmesine yönelik eylemlerine atıfta bulunduğu ifade edildi.

Bu eylemlerin arasında okul binalarının geliştirilmesi ve eğitim çalışmalarına destek verilmesi, Kuzey Kıbrıs’ta yaşamını sürdüren Maronitlerin yaşam koşullarının iyileştirilmesi ve faaliyetlerinin desteklenmesi, aynı zamanda Kormacit köyünde bir Maronit evi ile kamp ve spor faaliyetleri için bir merkez meydana getirilmesinin bulunduğunu yazan Fileleftheros gazetesi, Anastasiadis’in, eski Maronit kiliselerinin İki Toplumlu Kültürel Miras Komitesinin çalışmalarıyla restore edilmesine özel atıfta bulunduğunu da iletti.

Anastasiadis’in, Mağusa’daki restore edilmiş Ay. Anna isimli Maronit Kilisesinin, İki Toplumlu Kültürel Miras Teknik Komitesi tarafından, 20 Mart’ta teslim edileceğini açıkladığı da kaydedilen haberde, Anastasiadis’in Rum Bakanlar Kurulu’nun aldığı bir dizi karara daha atıfta bulunduğunu ekledi.

Bu habere tepkiniz:
TAGS: anastasiadis, rum, hükümet, maronit, haber, kıbrıs,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.