HABER KIBRIS

Anastasiadis Yunanistan ile durum değerlendirmesi yapacak

ads
16/09/2018

ads
Anastasiadis Yunanistan ile durum değerlendirmesi yapacak

Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in, New York’ta Birleşmiş Milletler  Genel Sekreteri Antonio Guterres ile görüşmesinin, 28 Eylül’de gerçekleştirilmesinin planlandığı haber verildi. Anastasiadis’in yarın ise Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’la istişarelerde bulunmak için Atina’ya gitmesi planlanıyor.

Rum Haber Ajansı’nın haberine göre, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis Birleşmiş Milletler Genel Kurul toplantısı çalışmaları için önümüzdeki hafta gideceği New York’ta 27 Eylül’de Genel Kurulda bir  konuşma yapacak.

Anastasiadis’in New York’ta bulunacağı süre içerisinde, bir dizi ikili temasta bulunmasının beklendiği, Rum liderin, 19 Eylül’de ise, Avrupa Birliği Dönem Başkanı Avusturya’nın ev sahipliğini yapacağı gayri resmi Avrupa Konseyi toplantısına katılmak için Avusturya’nın Salzburg kentine gideceği kaydedildi..

Anastasiadis’in yarın gideceği Atina’da ise Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin Kıbrıs sorunuyla ilgili geçici özel danışmanı Jane Holl Lute’un temaslarının tamamlanmasının ardından beklenen gelişmeler ışığında, Kıbrıs sorunuyla ilgili istişarelerde bulunacağı haber verildi.

Anastasiadis ile Çipras’ın iki ülkenin bölge ülkeleriyle olan işbirlikleriyle önümüzdeki Ekim ayında Yunanistan’da gerçekleştirilecek Güney Kıbrıs-Yunanistan-Mısır üçlü görüşmesini ele alacakları ifade edildi.

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Anastasiadis, Yunanistan, durum değerlendirmesi, Güney Kıbrıs, BM, haber, Kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.