HABER KIBRIS

Android Pie'ye hızlı geçiş yaptı

ads
16/10/2018

ads
Android Pie'ye hızlı geçiş yaptı

Android'in yeni sürümlerine geçiş normalde hayli uzun sürse de, Google'ın özel programları istisna olmayı başarıyor. Android Pie'nin yerlerde sürünen istatistiklerine rağmen Google Pixel ailesi geçişi tamamlamak üzere.

Android cephesinin güncelleme konusunda dertsiz birkaç ailesinden birisi olan Pixel ailesi, oldukça başarılı bir güncelleme dönemini tamamlamak üzere. 6 Ağustos‘ta final sürümü yayınlanmasına rağmen hala %0.1 barajını geçemeyen Android 9.0 Pie, istatistikleriyle geride kaldığını hissettirmişti.

 

Yeni rapor ise başka bir detayı ortaya koyuyor; Google'ın Pixel ailesi, yeni sürüme hızlı bir geçiş yapmış. Buna göre cihazların %75'inin Android 9.0 Pie kullandığı belirtiliyor. Bu iddialı istatistik, iOS ile yarışabilecek düzeyde. Bu arada, yayınlanmasının üzerinden bir aydan az zaman geçen iOS 12‘ye geçişin de %50'si tamamlanmış durumda.

 

Öte yandan raporlara göre, şimdiye kadar toplam 5.85 milyon adet Pixel telefonun satıldığı tahmin ediliyor. Bu da bahsi geçen istatistikleri daha etkileyici kılıyor. Görünüşe göre sonraki raporda Android 9 Pie, %0.1 barajını geçebilmiş olacak.

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Android Pie’ye hızlı geçiş yaptı, habere, kıbrıs,
MANŞETLER

HK TEKNOLOJİ

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.