Angelina Jolie’den ırkçılığa karşı mücadeleye 200 bin dolarlık bağış

Oscar ödüllü oyuncu Angelina Jolie, Siyahilerin Gelişmesi İçin Ulusal Birliği´nin (NAACP) Yasal Savunma Fonu'na toplumdaki derin yapısal yanlışları ele almak amacıyla 200 bin dolar bağışladığını açıkladı.

ads
ads
05/06/2020
HK

ads ads
Angelina Jolie’den ırkçılığa karşı mücadeleye 200 bin dolarlık bağış

Üç aydır corona virüsü salgını ile boğuşan ABD kendini son 10 gündür siyahi George Floyd’un ölümü nedeniyle protestoların içinde buldu. Ülkede ırkçılığa karşı düzenlenen protestoların yanı sıra siyahi vatandaşlar için kurulan yardım fonuna ABD’li ünlülerden bağış yağıyor.

Angelina Jolie, Siyahilerin Gelişmesi İçin Ulusal Birliği’nin (NAACP) Yasal Savunma Fonu´na  toplumdaki derin yapısal yanlışları ele almak amacıyla 200 bin dolar bağışladığını açıkladı.

“AYRIMCILIK CEZASIZLIK HOŞ GÖRÜLEMEZ”

Oscar ödüllü oyuncu ABD medyasına yaptığı açıklamada, “Irk eşitliği, sosyal adalet ve acil yasal reform çağrısında NAACP Yasal Savunma Fonu ile birlikteyim” ifadelerini kullandı. Jolie aynı zamanda, “Ayrımcılık ve cezasızlık hoş görülemez, örtbas edilemez veya haklı gösterilemez. Umarım ABD’liler olarak toplumumuzdaki derin yapısal yanlışlara karşı bir araya gelebiliriz” diye konuştu. DHA

05/06/2020 16:21
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Angelina Jolie
MANŞETLER

HK MAGAZİN

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.