Anneler bu uyarı size…

Dil ve Konuşma Bozuklukları Uzmanı Dr. Zerrin Güneş, çocuklarda konuşma bozukluklarıyla ilgili konuştu.

ads
ads
30/09/2019
HK

Dr. Güneş:“ Her –r sesini söyleyememenin nedeni dilbağı değildir’’

ads
Anneler bu uyarı size…

Dil ve Konuşma Bozuklukları Uzmanı Dr. Zerrin Güneş, Haber Kıbrıs Web TV’de Herşeyden Biraz programına konuk olarak çocuklarda konuşma bozukluklarıyla ilgili konuştu.

Güneş, 2 buçuk yaşına gelen çocukların konuşmasında gecikme fark edilmesi durumunda ihmal edilmeden Dil ve Konuşma Bozukluğu Terapistinden yardım alınması gerektiğini vurguladı.

“ Her –r sesini söyleyememenin nedeni dilbağı değildir’’

Güneş, çocukların 6 yaşına kadar bütün sesleri doğru üretiyor olması gerektiğini anlatarak, özellikle 'r' sesinde zorlanmaların olabileceğini, bunun nedeninin her zaman dilbağı olmadığını ve yardım alınması durumunda düzelebileceğini ifade etti.

30/09/2019 14:05
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: özlem boyar, Herşeyden Biraz, , aile, çocuk, Haber Kıbrıs Web TV’de Özlem Boyar, dilbağı, Zerrin Güneş, Dil ve Konuşma Bozuklukları Uzmanı Dr. Zerrin Güneş, konuşma, konuşma bozukluğu
MANŞETLER

HK SAĞLIK

Diyabet hastaları koronaya dikkat! Şeker komasına yol açabilir

HK SAĞLIK

Çin de yapılan bir çalışmada, diyabetik hastalarda Covid-19'dan ölüm oranının yüzde 7,3 olarak saptandığını hatırlatan Endokrinoloji Uzmanı Uzm. Dr. Pınar Alparslan, "Corona enfeksiyonu, özellikle Tip 1 diyabetli hastalarda ketoasidoz dediğimiz şeker komasına yol açabilir. Bu hastalarda kan şekeri sürekli olarak 250 mg/dl üzerinde seyrediyorsa idrarda keton bakılması ve hızlı bir şekilde sağlık kontrolü şarttır"

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.