HABER KIBRIS

Apple iOS 11 ile o uygulamaların fişini çekiyor

ads
01/09/2017

Apple iOS 11 ile o uygulamaların fişini çekiyor
ads

Apple'ın yeni iOS sürümü ile iPhone kullanıcılarının belki de en çok canını sıkan sorun ortadan kalkacak. iOS 11 ile birlikte sadece 32-bit işletim sistemlerini destekleyen uygulamalar kullanılamaz hale gelecek.Peki iOS11 ile neler değişecek? iOS 11 hangi iPhone ve iPad modellerinde kullanılabilecek? İşteiOS11 hakkında bilmeniz gereken her şey...

iOS 10.3 ile birlikte 32-bit işletim sistemini destekleyen uygulamaların bir süre sonra kullanılamaz hale geleceğinin sinyallerini veren Apple, iOS 11 ile birlikte bu uygulamaları kullanılamaz hale getirecek. 

64-bit desteklemeyen 180 bin uygulamanın App Store’dan kaldırma çalışmaları ise başlamış bulunuyor. 

iOS 11’in piyasaya sürülmesiyle birlikte kullanılmaz hale gelecek olan 180 bin uygulama App Store’da yer alan 2.4 milyon uygulamanın sadece yüzde 8’ine tekabül ediyor. 

Peki 64 bit ve 32 bit uygulamalar arasındaki fark ne? 

Genel anlamda performans açısından aşırı bir değişik olmamakla birlikte 64 bit uygulamaların matematik becerileri çok daha yüksek. 

Şifreleme, medya kodlaması gibi alanlarda performans olarak bariz farkla görünüyor ve 64 bit uygulamalar çok daha hızlı deneyim sunuyor. 

Geçtiğimiz yıl Yeni iOS sürümünü iPhone 7 lansmanından 3 gün önce tanıtan Apple'ın iOS 11'i tanıtacağı tarih hala resmiyet kazanmış değil.
 

Ancak ABD merkezli teknoloji devi Apple'a yakın kaynaklara dayandırılan iddialara göre, iOS 11 22 Eylül'de kullanıma girecek.

ads
Bu habere tepkiniz:
TAGS: iOS11, apple
MANŞETLER

HK TEKNOLOJİ

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems