HABER KIBRIS

Apple Store’da iPad patladı!

Hollanda’da yer alan bir Apple Store içerisinde iPad patladı.

ads
20/08/2018

ads
Apple Store’da iPad patladı!

Akıllı telefonlar ve tabletler her ne kadar günümüzün vazgeçilmezi olsalar da bu onların tehlikeli olmadığı anlamına gelmemekte. Pil ve camların oldukça tehlikeli bir yapıda olduğunu sanırım hatırlatmama gerek yok.

Daha önce defalarca gündeme gelen tablet ve akıllı telefon patlama haberlerine bu kez bir yenisi daha eklendi. Bu biraz daha ciddi çünkü bu sefer kaza Apple Store'da gerçekleşti. Hollanda’da yer alan bir Apple Store içerisinde iPad patladı.

Büyük yankı uyandıran olay, dünyada da gündem oldu. Mağaza yetkililerinden gelen bilgilere göre henüz nedeni tam olarak bilinmeyen bir şekilde bir iPad modelinin bataryasında sızıntı oluşmaya başladı.

Sızıntıdan kaynaklı olarak pilinin patladığı ve tabletten saçılan cam parçalarının bazı müşterileri yaralandığı açıklandı. Patlama sonrasında alev alan tablet, direkt olarak yapılan müdahale sonucu söndürüldü. Yaşanan kazada 3 kişinin yaralandığı ve bunların tamamının müşteri olduğu da gelen bilgiler arasında. 

Konu hakkında polis tarafından soruşturma başlatıldı. Bu sadece Apple markası için değil birçok markanın da dikkate alması gereken bir örnek. Bu konuda nasıl bir güncellemeye gidilir bilemiyoruz ancak piller konusunda mutlaka bir adım atılması gerek.

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Apple Store
MANŞETLER

HK TEKNOLOJİ

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.