HABER KIBRIS

ad

Apple'dan utanç verici güncelleme yolda!

Qualcomm ile arasında yaşanan bir patent ihlali sonucunda birçok Apple ürünün Çin'deki satışı yasaklanmıştı. Şimdi ise Apple'dan utanç verici güncelleme geliyor

ads
14/12/2018

ads
Apple'dan utanç verici güncelleme yolda!

Qualcomm ile arasında yaşanan bir patent ihlali sonucunda birçok Apple ürünün Çin'deki satışı yasaklanmıştı. Şimdi ise Apple'dan utanç verici güncelleme geliyor.

Patent savaşları özellikle teknoloji şirketleri arasında önemli konulardan biri.

Günümüzde birçok firmanın rekabet ettiği bu alanda son yıllarda başlayan bir anlaşmazlık farklı alanlarda kendini göstermeye başladı. Mobil işlemci devi Qualcomm ile Apple arasında yaşanan patent krizi Apple ürünlerinin satışlarının yasaklanmasına sebebiyet vermişti.

Yaşanan patent krizi sonrasında Apple'ın iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modellerinin satışının yasaklandığı belirtilmişti.

Bu krizin ardından Qualcomm'ın Başkan Yardımcısı Don Rosenberg, "Müşterilerimizle olan ilişkimize büyük değer veriyoruz ve nadiren mahkemelerin hizmetine başvuruyoruz. Fakat aynı zamanda fikri mülkiyet haklarının korunmasına ilişkin kalıcı inancımız var. Apple bize tazminat vermeden fikri mülkiyetimizden yararlanmaya devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Apple ise oldukça pişkin bir tavırla; "Qualcomm'un ürünlerimizi yasaklatma yönündeki çabası, yasa dışı uygulamaları dünyanın her yerinde soruşturulan bir şirketin çaresiz girişimidir. Tüm Apple modellerimiz Çin'deki müşterilerimiz için mevcut bulunmaktadır" açıklamasında bulundu.

 

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Apple’dan utanç verici güncelleme yolda!, haber, kıbrıs,
MANŞETLER

HK TEKNOLOJİ

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.