HABER KIBRIS

Apple'dan yeni bir itiraf geldi

iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X için durum ne olacak?

ads
07/02/2018

Apple'dan yeni bir itiraf geldi
ads

Apple'ın eski iPhone modellerinde ani kapanmaları engellemek için yaptığı yazılım güncellemesi başına dert olmuştu. Şirket bu yüzden davalık oldu. iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X için durum ne olacak? Yeni iPhone'larda ani kapanmaların önüne geçmek için işlemcilerin performansını düşürmek gerekecek mi? İşte detaylar...

Ocak ayı başlarında ABD Senatosu Ticaret Komisyonu Başkanı John Thune, Tim Cook'a iPhone'ların yavaşlatılmasıyla ilgili bir mektup göndermiş ve konuyla ilgili cevap verilmesini talep etmişti. Senatörün soruları yanıt buldu ve ayrıca ilginç bir takım detaylar da ortaya çıktı.

YENİ IPHONE'LARIN DURUMU NEDİR?

Thune, yeni iPhone'lar için benzer bir yazılım güncellemesinin çıkıp çıkmayacağını sormuştu. Apple'ın konuyla alakalı açıklaması şu şekilde:

"iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X'te beklenmedik kapanmaların önüne geçen ve daha gelişmiş performans yönetimine izin veren donanımsal güncellemeler bulunuyor"

İLGİNÇ AÇIKLAMA

Apple'ın açıklaması, yeni iPhone'ların performansını kısıtlayan bir güncelleme yayınlanmayacağı cevabını vermiyor. Bu güncelleme çıkarsa da, iPhone 6, iPhone 6s'i etkileyen performans düşüşü kadar olmayacak görünüyor. En azından iPhone 8, 8 Plus ve X'teki donanımsal güncellemelerin buna izin vermeyeceği tahmin ediliyor.

DİLİ BİRAZ DEĞİŞTİRDİ

Ayrıca bu haberde dikkat çeken bir nokta daha var. Apple, güç yönetimini eski iPhone'lara ekleyip, performansı düşürdüğünü kabul ettiğinde, "Gelecekteki diğer ürünlere de destek eklemeyi planlıyoruz" demişti. Senatöre verilen cevapta ise Apple bu dilden biraz daha uzaklaşmış.

Cupertino merkezli şirket ayrıca telefonun bileşenlerini korumak ve güvenlik için "Tüm iPhone'ların temel performans yönetimine sahip olduğunu" belirtti.

 

Bu habere tepkiniz:
TAGS: apple, iphone, itiraf
MANŞETLER

HK TEKNOLOJİ

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems