Arap milyarder Şeyh Saleh Abdullah Kamel’in Los Angeles'taki evi 32,5 milyon dolara satışta

Arap dünyasının en zenginlerinden biri olarak tanınan ve mayıs ayında 79 yaşında hayatını kaybeden Suudi milyarder Şeyh Saleh Abdullah Kamel’in varisleri, Los Angeles’taki lüks malikaneyi 32,5 milyon dolara satışa çıkardı.

ads
ads
09/07/2020

ads ads
Arap milyarder Şeyh Saleh Abdullah Kamel’in Los Angeles'taki evi 32,5 milyon dolara satışta

Arap dünyasının en zenginlerinden biri olarak tanınan ve mayıs ayında hayatını kaybeden Suudi milyarder Şeyh Saleh Abdullah Kamel’in Los Angeles’taki lüks malikanesi 32,5 milyon dolara satışa çıkarıldı. Şehrin en seçkin bölgesi olan Beverly Park’taki 28 bin metrekarelik araziye yayılan malikaneyi ünlü mimar Richard Landry tasarladı.

2000 yılında tamamlanan gösterişli malikane, Beverly Park'ın en göz alıcı mülklerinden biri. Beverly Park evlerinin çoğu, Tuscan malikanelerine ya da Fransız şatolarına benzese de Kamel’in evi bloklu Lego benzeri mimarisiyle sıra dışı bir tasarıma sahip. Fon yöneticisi Norm Zada’nın 2007’de yaptırdığı evi Şeyh Saleh 2010’da 16,5 milyon dolara satın aldı.

Bakımlı bahçeleriyle göz dolduran evin düzinelerce otomobili barındırabilecek iyi ayrı garajı var. Ana evin içinde devasa bir kristal avizenin dikkat çektiği mülk, sayısız pencereli dekorasyonuyla bol ışık alıyor. Malikaneyi, yüzen bir spiral merdiven, 560 metrekarelik konuk evine bağlıyor. Özel tatil köyü görünümlü mülkte tenis kortu, iki açık havuz, lagün tarzı dalma havuzu, açık hava mutfağı özellikleri bulunuyor.

18 Mayıs’ta 79 yaşındayken hayatını kaybeden üç çocuk babası Şeyh Saleh Abdullah Kamel’in Mart 2017 itibariyle tahmin edilen net serveti 2,3 milyar dolardı. Orta Doğu'nun en büyük holdinglerinden biri olan Dallah al Baraka Grubu’nun başkanı ve kurucusu olan Şeyh Saleh, aynı zamanda İslami Bankalar Genel Konseyi ve Cidde Ticaret Odası başkanlığı yaptı.

09/07/2020 12:29
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: arap, magazin, suudi arabistan, dünya
MANŞETLER

HK DÜNYA

Mega patlama tehlikesi: Beyrut'takinin tam 5 katı!

HK DÜNYA

dünyada birinci gündem maddesi haline gelen yıkıcı Beyrut patlamasının yankıları sürüyor. 135 kişinin hayatını kaybettiği, 5 binden fazla kişinin yaralandığı ve 100'den fazla kişinin de kayıp olduğu patlama, Lübnan'ın başkentinin büyük bir bölümünü yerle bir etti. 2 bin 750 tondan fazla yüksek patlayıcı amonyum nitratın, limanda altı yıl boyunca durduğu depoda çıkan yangının yayılıp ardından patlamasıyla felaket yaşandı. Adeta nükleer patlamalarda meydana gelen ve mantar formasyonu denilen görüntünün ortaya çıkmasına neden olan faciayı Milliyet’e yorumlayan uzmanlar, “Böylesi bir felaketi daha önce hiç görmedik” dedi.

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.