Araştırma: Cazibeyi artıran 3 özellik tespit edildi

ads ads ads ads
22/01/2023

ads
Araştırma: Cazibeyi artıran 3 özellik tespit edildi

Texas Üniversitesi, 30 yıl önce yapılan uluslararası araştırmayı yineledi ve ilkiyle karşılaştırdı. 45 farklı ülkede 14 bin kişinin katıldığı ankete göre üç özellik yıllardır geçerliliğini koruyor.

30 yılı aşkın bir süre önce yapılan uluslararası araştırma, cazibeyi en çok etkileyen üç temel özelliği ortaya koymuştu. Texas Üniversitesi de yıllar önce yapılan uluslararası araştırmayı yineledi ve ilk araştırma ile kıyasladı. 45 farklı ülkede 14 bin kişinin katıldığı ankete göre bu üç özellik yıllardır geçerliliğini koruyor...

ZEKA

Zeka, cazibeyi etkileyen faktörlerden biri. Evrimsel hipotezlerle tutarlılık gösteren sonuçlar, "hayatta kalma" güdüsü ile seçim yaparak üstün zekaya sahip bir kişinin, tehditlerle başa çıkma ve zorlukların üstesinden gelme olasılığını daha yüksek kılıyor. Bu da partnerde zekaya verilen önemi artırıyor.

NEZAKET

İçten gelen nazik tavırlar, flört ederken sizi karşınızdaki kişi için daha da cazibeli kılıyor. Üstelik başka bir çalışma da bu maddeyi destekliyor. Okul yıllığı fotoğraflarını, hem yıllıktaki kişileri tanımayanlar hem de tanıyanlar fiziksel çekicilik açısından derecelendirdi. Çalışma sonunda sevilen ve saygılı olarak değerlendirilen kişiler ayrıca fiziksel anlamda çekici olarak da tanımlandılar.

SAĞLIK

Araştırma sonucuna göre diğer iki maddeyi takip eden diğer faktör ise sağlıklı olmak. Dışardan bakıldığında da sağlıklı biri imajını ortaya koyan kişiler çok daha çekici görünüyor. Araştırmacılar, bu bulguyu da evrimsel özelliklere bağlayarak gelecek nesillere sağlıklı genler aktarma arzusunun altını çiziyor.

22/01/2023 19:02
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Araştırma: Cazibeyi artıran 3 özellik tespit edildi
MANŞETLER

HK YAŞAM

Domain Nedir? En Güncel Alan Adı Rehberi

HK YAŞAM - TEKNOLOJİ

Alan adı olarak da bilinen domain, web sitesinin adı ve adresi olarak tanımlanabilir. Kullanıcıların web sitesini ararken kullanacakları alan adı olarak bilinir. Web sitesini ararken IP adreslerini bilmek mümkün değildir. Ancak bu IP adreslerine yönlendirme yapan alan adının akılda kalıcılığı daha kolaydır. Kullanıcıların IP adresine gerek duymadan alan adı ile web sitelerine erişim imkanı sunulur. Web sitenize ulaşmak isteyen kullanıcılar domain adını ve uzantısını eksiksiz bir şekilde tarayıcıdaki arama çubuğuna yazdığında hızlı ve kolay bir şekilde siteye erişim sağlayabilir.

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.