Arıklı: Hükümetin en büyük sorunu…

ads
ads
13/08/2020

ads
Arıklı: Hükümetin en büyük sorunu…

Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı BRT’de yayımlanan Basın Odası programına katılarak gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ulusal Birlik Partisi-Halkın Partisi koalisyon hükümetinin durumunu değerlendiren Arıklı, hükümet ortaklarının aralarında uyum olmadığına dikkat çekerek “En büyük problem iki parti başkanının da cumhurbaşkanı adayı olmasıdır” ifadelerini kullandı.

Arıklı’nın konuşması şöyle:

Hükümet ortakları arasında uyum yok. Aralarındaki tek sorun imar planı değil. En büyük problem parti başkanlarının cumhurbaşkanı adayı olması ve rol kapmaya çalışmalarıdır.

İki başkan da Maraş konusunda sürekli rol kapmaya çalışıyorlar. Sorunların olduğu bir hükümetin uzun ömürlü olması mümkün değil. UBP arayış içerisinde. Aynı arayışı Özersay’da Ataoğlu’nu arayarak gösterdi. Erhürman tavrını net ortaya koymasa belki 4’lü olacaktı.

Hükümet uzatmaların uzatmalarını oynuyor.

YDP başkanı olarak UBP-DP-YDP 3’lü koalisyon hükümeti için görüşülmesinde mahsur görmedim. Son kararı bizde PM’de verecektik.

YDP’nin olmazsa olmaz şartı erken seçim tarihinin belirlenmesidir. DP buna hazır değil. 5 parti denendi biz halkın umuduyuz. YDP’yi 2 buçuk aylık bir maceraya koymam.

 

13/08/2020 21:54
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: erhan arıklı, hükümet, kktc hükümet, haberkibris, kıbrısi
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.