Arıklı, KTEMB’yi kabul etti

ads ads ads ads
26/01/2021

ads
ads
Arıklı, KTEMB’yi kabul etti

Başbakan Yardımcısı Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, Kıbrıs Türk Elektrik Müteahhitleri Birliği (KTEMB) Başkanı Bora Karaçam ve İdare Amiri Osman Asilzade’den oluşan heyeti kabul etti.

KKTC Başbakan Yardımcılığı, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, KTEMB Başkanı Karaçam, ziyarette Bakan Arıklı’ya birliğin yürüttüğü faaliyetler ve üye firmalarla ilgili bilgi verdi.

Karaçam, Covid-19 nedeniyle dairelerdeki yoğunluğu azaltmak için tesisatlara elektrik bağlanması aşamasında gerekli olan çeşitli evrakları Kıb-Tek’e fiziki dosyalarla ulaştırılmak yerine, tüketicilerin dosyalarını online takip edebileceği birtakım düzenlemelerin yapılmasıyla ilgili taleplerini iletti.

Başbakan Yardımcısı Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı ise, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ülkede nitelikli iş gücü potansiyelinin artırılmasının önemine değindi.

Arıklı, talep edilen konular hakkında ilgili birimlerle görüşerek çalışma talep edeceğini ve önümüzdeki günlerde daha geniş bir toplantı yapmak maksatlı görüşüleceğini kaydetti.

26/01/2021 18:36
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Arıklı, KTEMB’yi kabul etti, haberkibris, kıbrıs,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.