Arıklı, Sucuoğlu ile ilgili açıklama yaptı

Erhan Arıklı, Faiz Sucuoğlu ile ilgili gelen tepkiler üzerine "Yaptığım müdahale değil tespittir hükümet bizsiz devam edebilir" dedi.

ads ads ads
24/06/2021

ads
ads
ads
Arıklı, Sucuoğlu ile ilgili açıklama yaptı

Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, dün akşam bir TV programında "UBP’de Faiz Sucuoğlu’nun kazanması halinde YDP olarak hükümetteki pozisyonun tekrar gözden geçireceklerini, kişisel tercihinin ise hükümetten çekilme yönünde olacağını ama son sözü parti yetkili kurullarının söyleyeceğini" ifade ettiğini açıkladı.

Yaptığı açıklamaya Sucuoğlu'nun tepki gösterdiğini anlatan Arıklı, sosyal medya hesabı üzerinden ‘zorunlu açıklama’ başlığı altında bir açıklama yaptı.

İşte Arıklı'nın açıklaması:

ZORUNLU AÇIKLAMA

Dün akşam Kanal T de katıldığım bir programda güncel sorulara da cevap verdim...

Gelen bir soru üzerine UBP de Sayın Faiz Sucuğlunun kazanması halinde, YDP olarak Hükümetteki pozisyonumuzu tekrar gözden geçireceğimizi, kişisel tercihimin Hükümetten çekilme yönünde olacağını ama son sözü parti yetkili kurullarımın söyleyeceğini söyledim.

Ayrıca şunları da ilave ettim;" Biz YDP olarak şu anda tek bir milletvekiline sahibiz. Bizim çekilmemiz, hükümetin devamını etkilemez. Zaroğlunun desteği ile bu hükümet, 26 ile bizsiz de yoluna devam eder. Bir sıkıntı olmaz"

Bu açıklamama Sayın Sucuoğlu sert ve seviyesiz bir tepki gösterdi.

İşte cevabım; Sayın Sucuoğlu, benim bu demecim UBP nin kurultayına müdahale değildir. Bir durum tesbiti ve YDP nin olası bir durumda alacağı pozisyonun önceden ortaya konulmasıdır. Bu da bizim en doğal hakkımızdır. Tehdit veya şantaj hiç değildir.

Bir kez daha söylüyorum; Sizin seçilmeniz halinde, Parti yetkili kurullarım ne der bilmem. Ama kişisel düşüncem, Hükümetten derhal ayrılmamız gerektiği yönündedir.

Sizin başbakan olmanız halinde, bizsiz de yürüyebilecek bir Hükümette biz niye olalım?

Böylece Ekonomi Bakanlığı da sizin elinize geçer. Benim keyfi olarak zevk için yaptığım bahsettiğiniz zamları geri alırsınız. Bu zeka ve yeteneğin siz de fazlası ile var olduğuna eminim.

Ayrıca siz daha önce başka hükümet formüllerinin de olduğunu söylememiş mi idiniz. Buyurun peşinen elinizi rahatlatıyorum."

24/06/2021 16:21
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Arıklı, Sucuoğlu
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.