Arıklı: YDP'yi 2018'den beri yüzde 1'in üzerinde göstermedi

ads ads ads ads
18/04/2024

ads
Arıklı: YDP'yi 2018'den beri yüzde 1'in üzerinde göstermedi

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, siyasi anketlere ihtiyatlı yaklaştığını söyledi ve "CMIRS anketleri beni hep güldürür" ifadelerini kullandı. Arıklı, yapılan anketler kapsamında 2018 yılına kadar YDP'nin yüzde 1'in üzerinde gösterilmediğini söyledi. Arıklı, "CMIRS anketleri beni hep güldürür" ifadelerini kullandı.

Arıklı'nın açıklaması şöyle:

CMIRS ANKETİ,

Göç Kimlik ve Hak Çalışanları Merkezinin 3 ayda bir yayınladığı anket neticeleri, gündemi meşgul etmeye devam ediyor.

Ben, oldum olası siyasi anketlere ihtiyatlı yaklaşmışımdır. Hele sözkonusu anket, belli bir siyasi amaçla yapılıyorsa orada kesin manipülasyon vardır...

Bu CMIRS anketleri ise beni hep güldürür. Sebebine gelince;

CMIRS, AB fonlaması ile ayakta duran bir kuruluş. 

2018 seçimlerinden 2 ay sonra idi. Uzun yıllardır bu anketleri yapıyor. Ona göre toplumu aydınlatıyor. Bana göre resmen manipüle ediyor.

2018 e kadar yaptığı hiç bir ankette YDP yi %1 'in üzerinde göstermedi CMIRS. 7 Ocak 2018 seçimlerinden önce de yaptığı son ankette biz %1 dik. Seçim oldu. Biz o seçimlerde %7 oy aldık ve 2 Milletvekili çıkardık.

3 Ay sonra CMIRS yine bir anket yaptı. O ne? YDP yine %1 di. Yani 3 ay içinde biz %7 den,%1 e düşmüştük. Veya bizim hanemizdeki rakamı değiştirmeye gerek duymamışlardı.

CMIRS Direktörü Mine Yücel'i aradım. Gülerek; "Mine hanım 3 ay önce %7 oy almış bir siyasi partiyi ısrarla ve istikrarlı bir şekilde %1 göstermeye devam ediyorsunuz. Bunu kendinize nasıl yakıştırıyorsunuz? Hiç mi kendinizi sorgulamıyorsunuz?" dedim.

"Sayın Arıklı anket yaptığımız kişiler sizin partinizin ismini söylemiyorlarsa biz ne yapabiliriz?"

"Peki anket neticeleriniz bu kadar yalan söylüyorsa sizin diğer sonuçlarınıza nasıl inanalım. Bu kadar çarpık rakam veriyorsa anketörlerinizi veya sahanızı gözden geçirin" dedim. "Siz inanmasanız da bize inananlar var" dedi.

Bana göre çok bilimsel(!) bir cevaptı. Teşekkür ettim ve telefonu kapattım.

O gün bugündür, CMIRS ve anketleri beni hiç ırgalamıyor. Ama nasılsa inananları var.

Selametle...

18/04/2024 19:43
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Arıklı: YDP’yi 2018’den beri yüzde 1’in üzerinde göstermedi
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.