Arter, adaylığını geri çekti

ads ads ads ads
27/11/2022

ads
Arter, adaylığını geri çekti

Gazimağusa Belediye Başkanlığı için aday olan İsmail Arter, bugün bağımsızlık adaylığı konusunda yeterli konsensusu sağlanmadığı için belediye başkan adaylığını geri çektiğini duyurdu.

Arter'in açıklaması ise şöyle;

''Bilindiği üzere 2014 ve 2018 seçimlerine birçok partinin bağımsız ortak Belediye Başkan adayı olarak katıldım. Oysaki 25 Aralık 2022 seçimlerinde geçmişte destek olan siyasi partilerce şahsımın bağımsız ortak adaylığı konusunda konsensus sağlanamadı.Dün yaptığım adaylık açıklamamdan sonra çok güçlü bir halk desteğini yanımda gördüm.

Herkese sonsuz teşekkür ederim.

Ancak son 24 saat içerisinde yaşanan siyasi hareketlilik tarafımdan dikkate alınarak beni koşulsuz destekleyen geniş seçmen kitlesinin bağlı bulundukları siyasi partilerle sorun ve mağduriyet yaşamamaları adına, ailece, 25 Aralık 2022 seçimlerinde aday olmama kararı aldık. Gerek görülmesi halinde konu ile ilgili geniş açıklamaları daha sonra yapabileceğimi bildiririm.

Gün içerisinde ise bağımsız adaylığını açıklayan ve UBP’de disiplin kuruluna verilen Cem Dana, adaylığını geri çektiğini duyurmuştu.''

27/11/2022 16:06
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS:
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.