ARUCAD Tiyatro Günleri Başladı

ads ads ads ads
02/04/2024

ads
ARUCAD Tiyatro Günleri Başladı

Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi (ARUCAD) Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi tarafından 27 Mart Dünya Tiyatro Günü kapsamında düzenlenen ‘Tiyatro Günleri’ başladı. 2-3-4 Nisan günlerini kapsayan etkinlikler, Üniversitenin bahçesinde toplanan ARUCAD Oyunculuk Bölümü öğrencilerinin gösterisiyle başladı. Gösterinin ardından öğrenciler okul içinde bir yürüyüş düzenledi ve bildiri dağıttı.  

 

ARUCAD Oyunculuk Bölümü öğrencilerinin gösterisi ve yürüyüşün ardından, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kerem Karaboğa ve Oyunculuk Bölümü Başkanı Dr. Güneş Kozal, 2024 Dünya Tiyatro Günü için Nobel Ödüllü yazar Jon Fosse'nin yazdığı bildiriyi okudu. Jon Fosse'nin bildirisinden alıntı yaparak, "Sanat, iyi sanat, özel olanla evrensel olanı birleştirmeyi muhteşem bir şekilde başarır. Farklı olanı evrensel olarak anlamamızı sağlar. Sanat, bunu başararak diller, coğrafi bölgeler, ülkeler arasındaki sınırları aşar" ifadelerini kullandı. Bildirinin okunması ile başlayan ARUCAD Tiyatro Günleri, 2 Nisan Salı akşamı Sanat Galerisinde gerçekleşecek ünlü Fransız oyun yazarı Moliere'in "Cimri" adlı oyunu ile devam edecek.  

 

Programda, 3 Nisan Çarşamba günü Dr. Marjan Naderzadeh'in "Hareket Halinde Duygu: Tiyatroda İfade Sanatında Ustalaşmak" adlı atölye çalışması ve Lefkoşa Belediye Tiyatrosu Sanatçısı Kıymet Karabiber'in Kıbrıs'ta Oyunculuk Mesleğine Dair Söyleşisi gerçekleşecek.

 

4 Nisan Çarşamba günü, ARUCAD Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Oyunculuk Bölümü, ünlü Rus yazar Anton Çehov'un "Bir Evlenme Teklifi" adlı oyununu Üniversitenin Konferans Salonunda 18:30'da sergileyecek ve etkinlik günleri sona erecek.   

02/04/2024 16:58
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: ARUCAD Tiyatro Günleri
MANŞETLER

HK KÜLTÜR SANAT

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.