Akansoy: Asla bir yorgunluk içinde değilim

ads
ads
29/10/2020

ads
Akansoy: Asla bir yorgunluk içinde değilim

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Mağusa Milletvekili Asım Akansoy, partinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeliğinden istifa etti.

Asım Akansoy, sosyal medya hesabından istifasıyla ilgili kısa bir açıklama yaptı.

İçinde CTP Genel Sekreteri’nin bir yayın organına yaptığı “birisi yorulup çekilmek isterse çekilebilir” ifadesine sitem de eden Asım Akansoy, “Kendi adıma asla bir yorgunluk içinde değilim. Özellikle halkın çok büyük sorunlarla karşı karşıya kaldığı bir dönemde yorulmak, bizim literatürümüzde olmaz” dedi.

“İstifa gerekçemi parti genel başkanı bilmektedir”

Asım Akansoy, CTP MYK’dan istifasıyla ilgili sosyal medya hesabında şu ifadelere yer verdi:

“Toplumun CTP’ye çok daha fazla ihtiyacı olan bir dönemden geçiyoruz. Parti çalışmalarımızın elbette daha da gelişmeye ihtiyacı var. Bu bağlamda bir karar aldım. Kendi adıma asla bir yorgunluk içinde değilim. Özellikle halkın çok büyük sorunlarla karşı karşıya kaldığı bir dönemde yorulmak, bizim literatürümüzde olmaz.

Yaklaşık bir yıl önce göreve başlama ve yakın bir süre önce ayrılma gerekçelerimi, parti genel başkanı tüm ayrıntıları ile birlikte bilmektedir. Bu görevi kendisi ile yaptığım görüşme üzerine kabul etmiştim. Yine birlikte görüşerek sonlandırdım. CTP'de görev bitmez. Halkın beklediği daha güçlü ve etkili bir CTP için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Erdoğan Sorakın ne demişti?

Asım Akansoy’un sitem ettiği, CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın’ın bir gazeteye yaptığı açıklamada şu ifadeler yer alıyordu:

“Bu parti içi bir durum, kendisi MYK’dan ayrılmak istediği söyledi. Normal bir süreç. Herhangi bir neden, bir tartışma yok. İstifa tek taraflı bir iradedir, birisi yorulup çekilmek isterse çekilebilir, yerine başkası seçilir…”

29/10/2020 16:44
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Asım Akansoy, CTP-MYK, istifa
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.