''Aşk Yolcusu'' sergisi Ercan Havalimanı’nda açıldı

ads ads ads ads
24/05/2024

ads
''Aşk Yolcusu'' sergisi Ercan Havalimanı’nda açıldı

T&T Havalimanı İşletmeciliği, Kıbrıs kültürünün yanı sıra sanata ve sanatçıya verdiği önemi her ay Ercan Havalimanı’ndaki sergi salonlarında açtığı sergiler ile göstermeye devam ediyor.

   Ercan Havalimanı’nın bu ayki ikinci sergi konuğu uzun yıllar Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan ve 50 yıldır sanatla uğraşan Kıbrıslı Türk resim sanatçısı Nazım Artist oldu.

   T&T Havalimanı İşletmeciliğinden yapılan açıklamaya göre, “Aşk Yolcuları” ismini taşıyan sergi Ercan Havalimanı’nın giden yolcu pasaport sonraki bölümünde yolcular ile buluşturulduğu belirtildi.

   Artist’in havalimanındaki “Aşk Yolcusu” sergisi, Londra ve Kuzey Kıbrıs arasında son 20 yılda oluşturulan resim koleksiyonunda  transandantal temalar ve büyülü gerçekçilik üzerinden görsel bir yolculuk sunuyor.

   Sergilenen eserler içersinde Nazım Artist’in her zaman hayranlık kaynağı olan Semazenlerden ilham alan görsellerden oluşan bir seçkiyi bir araya getiriyor.

   KKTC’nin İskele ilçesinde kalan Nazım Artist bir stüdyo şifa merkezi geliştirerek bahçesinde resim, heykel yapmaya ve tasarlamaya devam ediyor. Artist, “Böylesine mükemmel bir havalimanında bir hayalimi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Sanatçıya önem veren ve bana bu sergiyi açmamı sağlayan Ercan Havalimanı işletmecisine teşekkür ederim” dedi. “Aşk Yolcusu” ismini taşıyan sergi 15 Haziran tarihine kadar açık olacak.

24/05/2024 10:46
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS:
MANŞETLER

HK KÜLTÜR SANAT

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.