Aslan korkusu yüzünden yatırım yapmadı

Donald Trump aslan korkusu için Afrika'da golf sahası inşa etmek istemedi

ads ads ads ads
24/09/2021

ads
ads
ads
Aslan korkusu yüzünden yatırım yapmadı

Bob Woodward ve Robert Costa'nın yazdığı Peril (Tehlike) isimli kitaba göre; tek dönem başkanlık yapan Donald Trump, aslanların saldırısına uğrama korkusunu bir golf oyunu sırasında Güney Afrikalı golfçü Gary Player'la paylaştı.

Independent Türkçe'nin haberi göre; ABD eski Başkanı'na golf vuruş için yardım eden ve daha kontrollü olmasını, sopayı daha sakin ve daha az abartılı biçimde sallamasını tavsiye eden Güney Afrikalı golfçü bu sırada Trump'a yatırım tavsiyesinde bulundu.

9 kez ABD'deki erkekler büyük golf turnuvalarında şampiyon olan Player, Trump'a golf ve otel imparatorluğunu Afrika'ya genişletmesi gerektiğini ifade etti. Ancak kitapta, Trump'ın bu fikirden etkilenmediğini öne sürüldü.

Trump'ın şaka yaparak, "Gary, iki aslan dışarı bakıp 'Bu gayet kalın bir adam, değil mi? Onu yemek isterdim. Hadi gidip onu yiyelim' derse ne olacak?" dediği iddia edildi. Player da, "Eh, çitler falan var" diyerek durumu izah etti.

Salı günü satışa çıkan kitaba göre Trump da, "Çitin üzerinden tırmanamazlar mı demek istiyorsun?" diye sordu. Golf efsanesi de, "Bir Jeep'e binersen, Jeep'in içine gelemezler" dedi. Trump bu kez, "Jeep'in içine gelemeyeceklerini nereden biliyorsun?" diye sordu. Player da, "Bunun için hayatım üzerine bahse girmem" dedi.

24/09/2021 11:45
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Donald Trump, aslan korkusu, golf sahası, Afrika
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.