Deneyimli müsteşarlar bir bir göreve geliyor

Kabinede yaşanan değişim nedeniyle müsteşarlıklardan boşalan yerlere ve Başbakanlık için Ulusal Birlik Partisi cephesinden atamalar yapıldı.

ads ads ads ads
23/02/2021

ads
ads
Deneyimli müsteşarlar bir bir göreve geliyor

Kabinede yaşanan değişim nedeniyle müsteşarlıklardan boşalan yerlere ve Başbakanlık için Ulusal Birlik Partisi cephesinden atamalar yapıldı.

Özellikle Başbakanlık ve Sağlık Bakanlığı tarafında merak konusu olan ve bir süre önce gün yüzüne çıkan isimler birer birer netleşmeye başlıyor.

Yeldener, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı oldu

Başbakanlık Müsteşarı Suat Yeldener, bu görevinden alınarak Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarlığı’na atandı.

Üçlü kararnameyle yapılan görevden alma ve atamalar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarlığı’na Suat Yeldener; Bakanlık Müdürü görevine Salih Canseç atandı.

Özellikle projelere hakimiyeti nedeniyle böyle bir tercih yapıldığı öğrenilirken daha önceden de bu bakanlıkta görev aldığı için Yeldener’in konulara yakın olduğu öğrenildi.

Başbakanlığa Süper Müsteşar

Uzun yıllardır özellikle İçişleri Bakanlığı’nda başarılı görevleri yerine getiren Hüseyin Amcaoğlu’nun ismi de bir süredir Başbakanlık Müsteşarlığı için geçiyordu. Resmi Gazete’de yayınlanan atama ile resmen Amcaoğlu Başbakanlık Müsteşarı oldu.

Sağlık Bakanlığı için de ismi geçen ancak Başbakan Saner’in yanında istediği Amcaoğlu, adeta bir süper müsteşar gibi görev yapacak.

Özellikle içişleri ve turizm alanlarında deneyimli bir kişi olması nedeniyle Başbakanlık’tan bir çok noktaya erişebilecek noktada olan Amcaoğlu, hem örgütlere yakınlığı nedeniyle parti ile ilişkileri yürütecek hem de diğer bakanlıklarla organizeyi sağlayacak.

Kemal Deniz Dana Sağlık Bakanlığı Müsteşarlığı’na yakın

Yaklaşık 7 ay dönemin Başbakanı Ersin Tatar ile pandemiyi birfiil yöneten ve bu noktada deneyim kazanmış biri olan Kemal Deniz Dana’nın Sağlık Bakanlığı Müsteşarlığı’na getirilmesine sıcak bakılıyor. Bir çok konuda daha önceki müsteşarlığı döneminden bilgisi ve deneyimiyle yeni dönemde Sağlık bakanı Ünal Üstel’e yardım etmesi beklenen Dana, bazı örgütlerin tepkisine rağmen bu koltuğa yakın duruyor. Sağlık Bakanı Ünal Üstel, işi bilen, daha önce pandemi krizi yönetmiş ve doktorları tanıyan Dana’nın bu göreve getirilmesine sıcak bakıyor.

23/02/2021 15:55
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: alih Canseç, hüseyin amcaoğlu, Suat Yeldener;, Ulusal Birlik Partisi, Kemal Deniz  Dana, müsteşar, haber, kıbrıs, atama
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.