Atan, Erenköy Direnişi’nin 56’ncı yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı

Kamu-Sen)  Başkanı Metin Atan, var oluş mücadelesinin mihenk taşlarından biri olan şanlı Erenköy Direnişi’nin 56. yıl dönümünün gurur ve onurla kutlandığını söyledi.

ads
ads
08/08/2020

ads
Atan, Erenköy Direnişi’nin 56’ncı yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı

Kamu Görevlileri Sendikası (Kamu-Sen)  Başkanı Metin Atan, var oluş mücadelesinin mihenk taşlarından biri olan şanlı Erenköy Direnişi’nin 56. yıl dönümünün gurur ve onurla kutlandığını söyledi.

Atan, Erenköy Direnişi’nin 56’ncı yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Atan mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Rum-Yunan sürülerinin, Kıbrıs’ın Yunanistan’a ilhakını amaçlayan barbarca saldırılarına karşı Erenköy halkı ile yüksek öğrenimlerini yarıda bırakıp vatan savunması için Kıbrıs’a koşan gençlerimiz ile bir avuç Mücahidimizin gösterdiği onur ve cesaret direnişi ile destan yazılmıştır.

Kıbrıs Türk halkı, Erenköy’de olduğu gibi, nice fedakârlıklar sonunda bugün bağımsız ve egemen KKTC Devleti’ne sahiptir. Artık gelinen bu noktadan geriye dönüş, asla söz konusu olamaz. Kıbrıs’ta siyasi bir çözüm isteniyorsa öncelikle Kıbrıs Türk halkının ve KKTC Devleti’nin egemen varlığı esas alınıp kabullenilmelidir.

Onur ve gururla kutladığımız Erenköy Direnişi’nin 56’ncı  yıl dönümünde, Cengiz Topel’i ve tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyoruz.”

08/08/2020 13:40
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: atan, kamu-sen, erenköy direnişi, kktc
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.