Ataoğlu: Cumhuriyetin 97’nci Kuruluş Yıl Dönümü Coşkusunu,KKTC Olarak Bizlerde Hep Birlikte Paylaşiyoruz

ads
ads
28/10/2020

ads
Ataoğlu: Cumhuriyetin 97’nci Kuruluş Yıl Dönümü Coşkusunu,KKTC Olarak Bizlerde Hep Birlikte Paylaşiyoruz

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunun KKTC’de de paylaşıldığını vurguladı.

Fikri Ataoğlu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajda, “29 Ekim 1923'te ilan edilen Cumhuriyet’in 97’nci kuruluş yıl dönümü coşkusunu, KKTC olarak bizlerde hep birlikte paylaşıyoruz” dedi

Ataoğlu, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yürütülen istiklal mücadelesinin emsalsiz bir zaferle neticelenmesinin ardından Atatürk'ün 'en büyük eserim' dediği Türkiye Cumhuriyeti’nin 97’inci yıl dönümünü Anavatan Türkiye’de olduğu gibi, ülkemizde de sevinç ve coşku içerisinde kutlamaktayız” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin güçlü bir şekilde, gelişerek, büyüyerek, ayakta dimdik durduğunu ifade eden Ataoğlu, “97 yıl önce olduğu gibi, birlik ve beraberlik içinde büyük hedeflerle Türk milleti ile birlikte inşa edilen ‘Cumhuriyet’e, bu güne kadar kazanılan tüm değerlerle birlikte yine hep beraber sahip çıkılmaktadır” dedi.

Ataoğlu, Atatürk, şehitlere ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulma ve gelişme aşamalarında emeği geçen herkese rahmet diledi.

28/10/2020 15:39
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Fikri Ataoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.