Ataoğlu: Mücadeleyi kazanmak için ısrarcıyız

DP Genel Başkanı, Turizm ve Çevre Bakanı Ataoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi

ads ads ads ads
10/06/2021

ads
ads
ads
Ataoğlu: Mücadeleyi kazanmak için ısrarcıyız

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Genel Başkanı, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Türkiye Cumhuriyeti ana muhalefet Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi.

Demokrat Parti’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Meclis Şeref Salonu’nda gerçekleştirilen görüşmede Kıbrıs konusu da ele alındı.

Ataoğlu, CHP lideri Kılıçdaroğlu ile görüşmesi sırasında yaptığı açıklamada, “Geçen 50 yıl aşkın süre içinde Anavatan Türkiye’nin yanımızda ve savunucumuz olduğunu hissetmek bizi daha da güçlü kılıyor” dedi.

Ataoğlu, “Anavatan Türkiye’nin her platformda KKTC’nin haklı mücadelesini dile getirmesinden memnuniyet duyuyoruz. Mücadeleyi kazanmak için ısrarcıyız büyük, uğraşlar veriyoruz” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Fikri Ataoğlu, “Hak ettiğimiz haklı mücadelemizde Türkiye Cumhuriyeti’nin ve sizlerin yanımızda durmasından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

KILIÇDAROĞLU: “50 YILDIR KİMSENİN BURNU KANAMADI”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da görüşmede, “Kıbrıs’ta 50 yıldır kimsenin burnunun dahi kanamadığını” belirterek, “Kıbrıs’ta iki ayrı toplum olduğunu ve bu iki toplumun barış ve huzur içerisinde yaşamasını istediğini” dile getirdi.

“İki toplumun da kendi bağımsız iradelerinin uluslararası hukuk sisteminde tanınmasını istediğini” ifade eden Kılıçdaroğlu, “O zaman iki toplum eşit olmuş olur. KKTC’nin bağımsız ve özgür bir devlet olarak dünya arenasında yerini alması bizim en büyük temennimizdir. KKTC rüştünü ispat etmiş bir bağımsız devlettir. Bizim görevimiz sizlere destek olmaktır” dedi.

10/06/2021 20:48
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Ataoğlu: Mücadeleyi kazanmak için ısrarcıyız, haberkibris,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.