Atletizmde ilkokul ve ortaokul finalleri tamamlandı

Milli Eğitim Bakanlığı ile Atletizm Federasyonu işbirliğinde düzenlenen 2021-2022 Öğretim Yılı İlkokullu Küçükler ve Ortaokullu Yıldızlar Atletizm Final yarışları tamamlandı.

ads ads ads
25/05/2022

ads
ads
Atletizmde ilkokul ve ortaokul finalleri tamamlandı

Milli Eğitim Bakanlığı ile Atletizm Federasyonu işbirliğinde düzenlenen 2021-2022 Öğretim Yılı İlkokullu Küçükler ve Ortaokullu Yıldızlar Atletizm Final yarışları tamamlandı.

Lefkoşa, Atatürk Stadı’nda iki gün boyunca yer alan yer alan final heyecanı sonunda ilkokul kızlarda Necat British İlkokulu (Girne), erkeklerde Levent Primary İlkokulu şampiyon oldu.

Kızlarda ikinci Levent Primary İlkokulu, üçüncü Güzelyurt Özgürlük İlkokulu oldu.

Erkekler ikinciliği Şht. Hasan Cafer İlkokulu’na giderken, üçüncü Güzelyurt Özgürlük İlkokulu oldu.

ŞTO’dan çifte şampiyonluk

Ortaokul kızlar ve erkeklerde ilk günü lider olarak tamamlayan Şehit Turgut Ortaokulu, ikinci günde elde ettiği sonuçlarla çifte şampiyonluk sevinci yaşadı.

Kızlar ve erkeklerde ikinci Çanakkale Ortaokulu olurken, kızlar üçüncüsü Bekirpaşa Lisesi, erkekler üçüncüsü ise 19 Mayıs Türk Maarif Koleji orta bölümü oldu.

Levent’ten çifte rekor

İlkokul finallerinde Levent Primary İlkokulu daha önce seçmelerde kırdığı 5x60 rekorlarını yeniden kırdı. Levent Primary İlkokulu erkeklerde 43.98, kızlarda ise 44.17’lik dereceleri ile rekor kırma sevinci yaşadı. Müsabakaların ardından düzenlenen törenle takımlara kupa ve madalyaları takdim edildi.

Final yarışlarında oluşan genel takım sıralamaları şu şekilde:

İlkokul Kızlar Takım Sıralaması

1. Necat British İlkokulu (Girne)         346 Puan

2. Levent Primary İlkokulu                  320 Puan

4. Güzelyurt Özgürlük İlkokulu           293 Puan

3. Kurtuluş İlkokulu                             265 Puan

5. Yakın Doğu İlkokulu                        261 Puan

6. Lefke İstiklal İlkokulu                       248 Puan

7. Şht. İlker Karter İlkokulu                 214 Puan

8. Ferdi                                                58 Puan

İlkokul Erkekler Takım Sıralaması

1. Levent Primary İlkokulu                  302 Puan

2. Şht. Hasan Cafer İlkokulu                272 Puan

3. Güzelyurt Özgürlük İlkokulu           267 Puan

4. Yakın Doğu İlkokulu                        261 Puan

5. Lapta İlkokulu                                  220 Puan

6. Lefke İstiklal İlkokulu                       201 Puan

7. Mormenekşe İlkokulu                     190 Puan

8. Yeni Boğaziçi İlkokulu                      152 Puan

Ortaokul Kızlar Takım Sıralaması

1. Şht. Turgut Ortaokulu                     559 Puan

2. Çanakkale Ortaokulu                       521 Puan

3. Bekirpaşa Lisesi Orta Bölümü         496 Puan

4. Oğuz Veli Ortaokulu                        471 Puan

5. Yakın Doğu Koleji (Lefkoşa)             469 Puan

6. Erenköy Lisesi Orta Bölümü            425 Puan

7. İskele Evkaf Türk Maarif Koleji       402 Puan

8. 19 Mayıs TMK Orta Bölümü            344 Puan

Ortaokul Erkek Takım Sıralaması

1. Şht. Turgut Ortaokulu                     620 Puan

2. Çanakkale Ortaokulu                       568 Puan

3. 19 Mayıs TMK Orta Bölümü            539 Puan

4. Yakın Doğu Koleji (Lefkoşa)             534 Puan

5. Türk Maarif Koleji                           513 Puan

6. Hala Sultan İlahiyat Koleji Orta Bl. 437 Puan

7. Atleks Sanverler Ortaokulu             192 Puan

8. Ferdi                                                268 Puan

25/05/2022 16:49
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Atletizm, ilkokul, ortaokul, final,
MANŞETLER

HK SPOR

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.