Avrupa Parlamentosu Seçimlerinin Ardından: Niyazi Kızılyürek'ten Açıklamalar

ads ads ads ads
10/06/2024

ads
Avrupa Parlamentosu Seçimlerinin Ardından: Niyazi Kızılyürek'ten Açıklamalar

2024 Avrupa Parlamentosu seçimlerinde, ne Niyazi Kızılyürek ne de AKEL (Emekçi Halkın İlerici Partisi) istedikleri sonuçları elde edebildi. Kızılyürek, seçimlerin ardından yaptığı açıklamada, bu sonucun birçok nedeni olduğunu belirtti ancak bu nedenler üzerinde durmak istemediğini ifade etti.

Kampanya Süreci ve Teşekkürler

Kızılyürek, seçim kampanyasının başarılı geçtiğini düşündüğünü belirterek, Kıbrıs’ın her köşesinde yüreklerini, fikirlerini ve düşlerini insanlara açtıklarını söyledi. Pek çok kişi ve kuruluşun kampanyalarına destek verdiğini dile getiren Kızılyürek, bu süreçte bir araya gelen güzel insanların güzel işler çıkardığını vurguladı ve hepsine içtenlikle teşekkür etti.

Avrupa Parlamentosu'ndaki Çalışmaları

Kızılyürek, 5 yıllık Avrupa Parlamenterliği döneminde ağırlıklı olarak Kıbrıslı Türklerin sorunlarına ve haklarına eğildiğini belirtti. Kıbrıslı Türklerin Avrupa Birliği ile ilişkilerinin ilerletilmesi gerektiğine yürekten inandığını ifade eden Kızılyürek, içinde bulunulan statükonun Kıbrıslı Türkler için en iyi yol olmadığını ve onların varlığını koruyup güçlendirmesi gerektiğini düşündüğünü söyledi. Bu nedenle hem adanın güneyinden hem de kuzeyinden sürekli olarak sözlü ve yazılı saldırılara uğradığını, ancak bunlara aldırmadığını belirtti.

Siyasi Dostluk ve Uzlaşma Vurgusu

Kızılyürek, Kıbrıslı Rumlarla Kıbrıslı Türkler arasında siyasi dostluk kurulmasını hayatı boyunca çok önemsediğini vurguladı. Bu parçalanmış ülkenin geleceğinin siyasi dostluk ve uzlaşmadan geçtiğini savunan Kızılyürek, bu sebeple iki toplumun şovenistlerinin hedefi olduğunu ancak bunlara da aldırmadığını ifade etti.

Seçim Sonuçları ve Gelecek Planları

Seçimlere Kıbrıslı Türklerin daha yoğun katılmasını, AKEL tabanının çabalarına daha çok sahip çıkmasını ve ortak bir ülke tahayyülüyle hareket edilmesini arzu ettiğini belirten Kızılyürek, bunların gerçekleşmediğini ancak yine de bu yolda yürümeye devam edeceğini söyledi. Seçim günü sıcağa ve zahmete aldırmadan sandıklara koşan Kıbrıslı Türklerin kendisini mutlu ettiğini ve umut verdiğini ifade eden Kızılyürek, kampanya boyunca özveriyle çalışan herkese sevgiyle kucakladığını belirtti. Kızılyürek, güzel ve anlamlı işler için her zaman burada olacağını temin ederek açıklamasını sonlandırdı.

Niyazi Kızılyürek'in Açıklaması

"Ben buradayım ve 40 yıldır yürüdüğüm yolda yürümeye devam edeceğim. Seçim günü sıcağa ve zahmete aldırmadan sandıklara koşan Kıbrıslı Türkler beni mutlu ettiler, bana umut verdiler. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. Kampanya boyunca özveriyle çalışan tanıdığım tanımadığım herkesi sevgiyle kucaklarım. Herkesi temin etmek isterim ki, güzel ve anlamlı işler için hep buradayım."

10/06/2024 18:44
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS:
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.