Avrupa Süper Ligi yönetimi kararında ısrarcı

Avrupa Süper Ligi tartışmaları devam ederken yeni gelişmeler yaşanıyor.

ads ads ads ads
21/04/2021

ads
ads
ads
Avrupa Süper Ligi yönetimi kararında ısrarcı

Avrupa Süper Ligi tartışmaları devam ederken yeni gelişmeler yaşanıyor. 6 İngiliz kulübü ayrılma kararı alırken İtalyan ve İspanyol kulüpleri kararlarında ısrarcı. Avrupa Süper Lig'i organizasyonu da projenin hayata geçirilmesini şiddetle savunuyor.

Avrupa Süper Lig'i, futbol endüstrisinde değişikliğin gerekli olduğunu, diğer kurumlarla daha sıkı diyalogla bu projenin hayata geçirilmesini açıkladı.

"Baskı nedeniyle ayrılma kararı aldılar"

İspanya ve İtalya'dan 3'er kulübün kaldığı Avrupa Süper Ligi'nin yaptığı yazılı açıklamada, "İngiliz kulüplerinin, maruz kaldıkları baskı nedeniyle bu kararı almaya mecbur bırakıldıklarını duyurmalarına rağmen, bugün olduğu gibi teklifimizin doğru ve Avrupa mevzuatı ile tutarlı olduğuna ikna olduk. Mahkemeler de Süper Lig projesini üçüncü şahısların herhangi bir eylemine karşı korumaktan çekinmedi." denildi.

"Mevcut sistem düzgün çalışmıyor"

"Avrupa futbolunun statükosunun değişmesi gerektiğine inanıyoruz ve mevcut sistem düzgün çalışmadığı için yeni bir rekabet öneriyoruz" denilen açıklamada, Avrupa Süper Ligi'nin "futbol endüstrisini geliştirmeyi ve tüm piramit için katma değer üretmeyi hedeflediği" belirtildi.

Ortaya atılan söz konusu ligin, "finansal zorluklarla yüzleşmek için mükemmel bir fırsat olduğu ve tüm futbol ailesine yönelik dayanışma ödemelerini önemli ölçüde artırmanın temel amacıyla tasarlandığı" ifade edildi.

"Gelecekteki en uygun eylemleri değerlendireceğiz"

"Ancak, projemizle ilgili olarak futbol camiasının farklı aktörlerinin görüşlerini dikkate almamız gerektiğinin farkındayız" denilen açıklama şöyle devam etti:

"Bu nedenle, her zaman taraftarlara mümkün olan en iyi rekabeti sunmaya ve sporun sürdürülebilirliği için gerekli olan üçüncü taraflara yönelik dayanışma ödemelerini artırmaya çalışmak amacıyla, bu endişeleri gidermek için gelecekteki en uygun eylemleri değerlendireceğiz."

21/04/2021 10:51
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: FIFA, İngiltere, İspanya, İtalya, UEFA, Avrupa Ligi, Avrupa Süper Ligi, spor
MANŞETLER

HK SPOR

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.