HABER KIBRIS

ad

Ayalı: Diş deposu olarak ülkede tekiz

Ayalı: Diş deposu olarak ülkede tekiz

ads
11/12/2018

ads
Ayalı: Diş deposu olarak ülkede tekiz

Ülkede bir ihtiyaç olan diş ecza deposu Mithat Ayalı’nın yatırımı ile Haziran ayında hizmete girdi. Sadece diş üzerine tıbbi ürünler satan Mediland, diş doktorlarının ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tedarik edilen malzemelerin satışını gerçekleştiriyor.

Mediland Direktörü Mithat Ayalı, diş deposunun malzemelerini gelişi güzel değil bir çok diş doktoru ziyaret edilerek ve ihtiyaçlar doğrultusunda getirdiklerini belirtti.

Ayalı, ciddi bir eksikliği doldurmaya çalıştıklarını kaydederek özellikle diş hekimleri ve diş hekimliği öğrencilerinin rutin olarak kullandıkları sarf ve demirbaş malzemelerin yanında diğer birçok medikal malzemelerin de satışı yapıldığını belirtti.

İşte röportaj:

Soru: Bize işletmeniz ile ilgili bilgi verir misiniz?

Ayalı: Diş depomuz Haziran 2018’de diş hekimlerimize ve diş hekimliği öğrencilerimize, geniş malzeme yelpazesiyle hizmet vermeye başlamıştır. Stoğumuzu oluştururken birçok diş hekimi ziyaret edilip, ihtiyaç açıkları belirlenmiştir. Kıbrıs’ın en geniş malzeme stoğuna sahip olmakla birlikte özel siparişleri de birkaç gün içerisinde hekimlerimize temin etmekteyiz. Hekim ve öğrencilerin en fazla zorluk yaşadıkları malzeme temininde önemli ölçüde rahatlama sağladığımızı düşünmekteyim.

Soru: Yeni açtığınız işletmenizde ne gibi hizmetler veriyorsunuz?

Ayalı: Özellikle diş hekimleri ve diş hekimliği öğrencilerinin rutin olarak kullandıkları sarf ve demirbaş malzemelerin yanında diğer birçok medikal malzemelerin de satışı yapılmaktadır. Dileyen müşterilerimiz ofisimizi ziyaret ederek alış veriş yapabilmektedir, ancak yoğun çalışma tempolarından dolayı birçok müşterilerimize de telefonla siparişleri üzerine malzemelerimizi ulaştırabilmekteyiz.

Soru: Birçok tıbbi ecza deposunun aksine siz diş kliniği üzerine yoğunlaştınız? Bunun nedeni nedir?

Ayalı: Ablam, Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi uzmanı olduğu için birçok diş hekimiyle hep iletişim halindeydim ve sektördeki sıkıntılardan haberdardım. Diş hekimliğinde kullanılan malzemelerin sınırı bulunmamaktadır. Birçok alanda sınırlı hizmet vermektense öncelikli olarak tek ve bilgimiz bir alanda tam hizmet vermeyi tercih ettik. Gün geçtikçe malzeme çeşitliliğimizi arttırmaktayız, ilerleyen dönemlerde eksik görülen alanlarda da hizmet vermeyi planlamaktayız.

Soru: İlgi ne düzeyde? Ülkede neredeyse tek diş üzerine açılan ecza deposusunuz. Hangi ürünleri piyasaya çıkardınız?

Ayalı: Önceden de belirttiğim gibi diş hekimliği çok fazla malzemeyle yürütülen bir meslek olduğu için sürekli talep oluşmaktadır. Bizim için önemli olan her markadan her çeşit malzemeyi hekimlerimize sunabilmekti. Bunu başardığımızı düşünüyorum.

Soru: Diş doktorlarına ne gibi mesaj vermek istersiniz?

Ayalı: Adamızda önceleri malzeme temini konusunda çok sıkıntı yaşadıklarını, bulabildikleri malzemelerin ise çok yüksek fiyatları olduğunu biliyorum. Şu anda hekimlerimizin iş yoğunlukları arasında bir de malzeme teminiyle vakit ve emek harcamalarını gerektirmeyecek düzeyde fiyatlarla satış yapmaktayız.  Vakit buldukları zaman ofisimizi ziyaret edip kahvemizi içerken malzemelerimizi görmeye bekleriz.

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Mithat Ayalı
MANŞETLER

HK SAĞLIK

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.