HABER KIBRIS

Aydın’da cenazeler karıştı

ads
14/09/2017

Aydın’da cenazeler karıştı
ads

Aydın’da hayatını kaybeden 50 yaşındaki Halil Asal’ın naaşı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan İstanbul aktarmalı olarak memleketi Şanlıurfa’ya gönderilirken cenazeler karıştı. Ölen kardeşine son kez bakmak isteyen ağabey, kadın cenazesiyle karşılaşınca şoke oldu.

Aydın’da ölen bir erkeğin Şanlıurfa’daki yakınlarına kadın cenazesi gönderildi.

Aydın’ın Söke ilçesindeki özel bir hastanede, geçen 11 Eylül’de hayatını kaybeden Halil Asal’ın (50) cenazesi İstanbul aktarmalı olarak memleketi Şanlıurfa’ya gönderilmek üzere İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na götürüldü. Burada bir cenaze Şanlıurfa’ya getirildi. Asal’ın yakınları tarafından GAP Havalimanı’ndan teslim alınan cenaze, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Cenaze işlemlerinin tamamlanmasının ardından ölen Halil Asal’ın son kez yüzünü görmek için kefenini açan yakınları, kadın cenazesiyle karşılaşınca şoke oldu.

Bir süre şaşkınlık yaşayan Asal ailesi fertleri, yaşanan karışıklık gerekçesiyle durumu yetkililere bildirdi. Kendi cenazeleri yerine bir kadın cenazesiyle karşılaşan Asal ailesi, havayolu şirketine tepki gösterdi. Hayatını kaybeden Halil Asal’ın ağabeyi Bakır Asal, yaşananlara tepki göstererek şunları söyledi:

“Kardeşim tedavi gördüğü Söke’deki hastanede hayatını kaybetti. Şanlıurfa’da toprağa vermek üzere cenaze İzmir’den İstanbul aktarmalı olarak Şanlıurfa’ya gönderildi. Son kez yüzünü görmek için kefenini açtığımızda bir kadın cenazesiyle karşılaştık. Biz yüzünü açıp bakmasaydık, götürüp defnetseydik bunun vebalini günahını kim kaldıracaktı?”

Havayolu şirketiyle yapılan görüşmenin ardından Halil Asal’ın cenazesinin İstanbul’da olduğu, öğleden sonra uçakla Şanlıurfa’ya gönderileceği kaydedildi. Şanlıurfa’daki kadının cenazesinin ise Erzurum’a gönderileceği bildirildi.

ads
Bu habere tepkiniz:
TAGS: Aydın, cenaze
MANŞETLER

HK TÜRKİYE

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems