'Prens Charles’a sahte Monet tablosu satıldı' iddiası

İngiltere, Prens Charles’ın dolandırılma skandalını konuşuyor. Tabloların orijinalini birebir kopyalayabilen ABD'li sanat simsarı Tony Tetro, İngiltere tahtının bir numaralı varisi Prens Charles'ın 50 milyon sterlin (yaklaşık 369 milyon TL) değerindeki "Monet" tablosunu kendisinin çizdiğini iddia etti

ads ads ads ads
04/11/2019

ads
ads
'Prens Charles’a sahte Monet tablosu satıldı' iddiası

ABD’de yakalanan resim kopyacısı Tony Tetro’nun açıklamaları, sanat dünyasında bir skandalı ortaya çıkardı. Tony Tetro, aralarında Picasso, Dali, Monet gibi dünyaca ünlü sanatçıların tablolarının birebir kopyalarını yaparak piyasaya sürdüğünü iddia etti. Tetro, yaptığı tabloları sanki orijinal çizimmiş gibi iflas eden iş insanı James Stunt’a sattığını söyledi. Bu tablolardan Monet imzalı olanın Prens Charles’ın vakfı tarafından bir dönem sergilendiğini duyuran Tetro’nun açıklamaları İngiliz basınında bomba etkisi yarattı.Prens Charles’ın Prince’s Foundation isimli vakfının Dumfries House’taki merkezinde sergilenen 50 milyon sterlin (yaklaşık 369 milyon TL) değerindeki Monet tablosunun da sahte olduğu iddiası gündemde.

PRENS CHARLES OLAYI DOĞRULADI

Prince’s Foundation sözcüsü sahte tablo olayını doğrulayarak, “Dumfries House, zaman zaman geçici olarak sanat eserlerini kabul ediyor. Bunlar ya bireylerden oluyor ya da kurumlardan. Maalesef geçmişte sergilenen bir tablonun gerçek olmadığına dair iddialar var ve bu konudan dolayı çok üzgünüz” açıklamasını yaptı.

04/11/2019 15:35
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: haber, kıbrıs, prens, tablo, sahte
MANŞETLER

HK EĞLENCE DÜNYASI

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.