Baf Türk Birliği’nden hükümete çağrı

Dökmen, “Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor dönemde, hükümet edenlerin halkın beklentilerine cevap veremediğini görüyor ve üzülüyoruz”

ads
ads
08/08/2020
HK

ads
Baf Türk Birliği’nden hükümete çağrı

   Baf Türk Birliği, hükümetin, halkın beklentilerine cevap veremediğini belirterek, hükümet edenlerin Maraş konusunu konuşmayı bırakmasını ve ekonomik konulara odaklanarak, uzmanlardan oluşan bir “Ekonomi Masası” kurmasını önerdi.

    Baf Türk Birliği Başkanı Cenk Dökmen, yaptığı yazılı açıklamada, “Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor dönemde, hükümet edenlerin halkın beklentilerine cevap veremediğini görüyor ve üzülüyoruz” dedi.

    Biriken sorunların vatandaşları zor durumda bıraktığını belirten Dökmen, yapay gündem yaratma zamanı olmadığını vurguladı.

    Cenk Dökmen, yaptığı yazılı açıklamada şu görüşleri ortaya koydu:

    “Ülkemiz gerek pandemi, gerek ekonomik olarak zor günler yaşamaktadır, bu zor günlerde vatandaşlarımız hükümet edenlerden gözle görülür icraatlar beklerken, maalesef hükümetin suni gündemler yarattığını görüyor ve üzülüyoruz. Covid-19 vakalarının artacağının belli olmasına rağmen halen daha pandemi hastanesinin yapılmaması, Türk Lirası’nın döviz karşısında eriyip, halkımızın alım gücünün azalması karşısında hükümetin sessiz kalması kabul edilir davranışlar değildir.

    Hükümet edenler Maraş konusunu konuşmayı bırakmalı ve esas konuşulması gereken ekonomik konulara odaklanmalı ve uzmanlardan oluşan bir ‘Ekonomi Masası’ kurulmalı. Maraş’ın bu seçim döneminde konuşulması doğru ve etik değildir. Yapay gündem yaratmanın zamanı değildir. Hükümet dikkat dağıtmadan vazgeçip, halkının sesine kulak vermelidir.”

08/08/2020 09:03
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Baf Türk Birliği, Cenk Dökmen,
MANŞETLER

HK SPOR

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.