Bağımsızlık Yolu Milletvekili adayı Ersoy, adaylık başvurusunu yaptı

ads ads ads ads
31/05/2023

ads
Bağımsızlık Yolu Milletvekili adayı Ersoy, adaylık başvurusunu yaptı

Bağımsızlık Yolu Milletvekili adayı Umut Ersoy, Bağımsızlık Yolu yetkilileri ile birlikte, Yüksek Seçim Kurulu’na adaylık başvurusunu yaptı.

 

Bağımsızlık Yolu Basın Ofisinden yapılan açıklamaya göre, başvuru sonrasında Bağımsızlık Yolu Genel Sekreter Yardımcısı Münür Rahvancıoğlu ve Umut Ersoy açıklamalarda bulundu.

-Rahvancıoğlu: "Bağımsızlık Yolu’na verilecek her oy sermayeden yana rejim partileriyle uzlaşmadığınızın göstergesi olacak”

Bağımsızlık Yolu Genel Sekreter Yardımcısı Münür Rahvancıoğlu, ara seçimlerin toplumun sırtında ciddi bir yük ve ciddi maliyet olduğunu söyleyerek, “Bu bizim kararımıza bağlı olmadan gelişen bir süreçti, ne sine-i millet çağrılarına katıldık, ne de sine-i milletin halkın irade sahibi olması için bir süreç olduğu düşüncesindeyiz” dedi. Bağımsızlık Yolu’nun halka tepki gösterme fırsatı sunmak için seçime katıldıklarını belirten Rahvancıoğlu, emekten yana duruşu ve protestoyu göstermek için halka fırsat verilmesi gerektiği düşüncesini ortaya koydu.

Bu seçimde emeği ve emekçiyi temsil eden başka bir parti olmadığını savunan Rahvancıoğlu, “Bağımsızlık Yolu’na verilecek her oy, sermayeden yana rejim partileriyle uzlaşmadığınızın göstergesi olacaktır” dedi.

-Ersoy: “Bizim bütün umudumuz emekçilerde, çözüm sınıf mücadelesinde”

Bağımsızlık Yolu Milletvekili adayı Umut Ersoy da konuşmasında, Bağımsızlık Yolu’nun emekçilerin, işsizlerin, özel sektör çalışanlarının, sosyal yardım alanların, gençlerin, kadınların, yoksulların ve yaşlıların partisi olduğunu ifade ederek, Bağımsızlık Yolu parti programına bakıldığında, bu kesimlerle ilgili söz söylendiğinin ve hak mücadelesinin bu kesimler üzerinden kurulduğunun görülebileceğini belirtti.

Kadınların özgürleşmesinden ve ekolojik talanın sonlanmasından yana olduklarını vurgulayan Ersoy, bu rejimi bütün olarak reddettiklerini ve yerine nasıl bir hayat kurmak istediklerini anlatmaya çalıştıklarını belirtti. Ersoy, “Bizim bütün umudumuz emekçilerde, çözüm sınıf mücadelesinde” dedi.

31/05/2023 19:37
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Bağımsızlık Yolu Milletvekili adayı Ersoy, adaylık başvurusunu yaptı
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.