Bağman: Vatandaş elektriğini ödeyemeyecek duruma geldi

Ekonomist Halit Bağman, paylaştığı bir fotoğrafta bir apartmandaki 33 dairenin 14'nde elektrik olmadığına dikkat çekerek ekonomik durumun giderek kötüleştiğini vurguladı

ads ads ads ads
03/03/2021

ads
ads
Bağman: Vatandaş elektriğini ödeyemeyecek duruma geldi

Ekonomist Halit Bağman, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda hayatın giderek zorlaştığına dikkat çekerek, vatandaşın elektrik faturalarını ödemekte zorlandığına vurgu yaptı.

Bağman, “Bu çağda KKTC'de kış mevsiminde şehrin göbeğinde çoluk çocuğu ile birlikte elektriksiz yaşıyorlar. Genel doğal ihtiyaçları, banka taksitini, ev kirasını geçtiler ve elektriksiz belki de aç yaşam mücadelesi veriyorlar!” ifadelerini kullandı

İşte Bağman’ın paylaşımı

Maalesef memleketim insanı'nın geldiği son nokta bu !! Bıçak kemiği deldi ve iliğe girdi !

Aşağıdaki resim bir apartmanın dairelerine ait elektrik sayaçlarının bulunduğu bir dolap. Üzerinde 2 kırmızı nokta ışık bulunan her sayaçta ( 33 daire mevcut olup 14 daire'de elektrik yok ) elektrik akımı yok demektir.!

Yani bu insanlar bu çağda KKTC'de kış mevsiminde şehrin göbeğinde çoluk çocuğu ile birlikte elektriksiz yaşıyorlar.!

Genel doğal ihtiyaçları, banka taksitini, ev kirasını geçtiler ve elektriksiz belki de aç yaşam mücadelesi veriyorlar !

Özet olarak bu tablo bize gösteriyor ki türbülansa girdik ve oksijen maskeleri düştü;

Bu saatten sonra herkes aklını başına alsın! Çünkü bu insanlar artık her an bırakın makamları haklı olarak aç kalmamak için evlere de saldıracaklar !

Esas gerçek olan Kıbrıs Türkü olarak, bizim bizden ve anavatanımızdan başka bize yar olmadığından herkes akıl yolunda tıpkı atalarımızın 1963 - 1974 arası olduğu gibi birbirimize sıkı sıkı sarılarak tekrar tek yumruk olmalıyız.

 

03/03/2021 15:02
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS:
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.