HABER KIBRIS

Bahar 'MART FEST'le yeşerdi

ads
26/03/2017

Bahar 'MART FEST'le yeşerdi
ads

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu, gnçtrkcll Kıbrıs sponsorluğunda “MART FEST” heyecanını yaşıyor

ODTÜ Kuzey Kıbrıs, bir ay boyunca 30 farklı sanat performansı ile öne çıkıyor. “MART FEST Kültür ve Sanat Festivali” bünyesinde kısa film yarışması da gerçekleştirildi. Yarışma sonucunda yönetmenliğini Sedat Esin’in yaptığı “Büyük Şair” filmi en iyi film ve en iyi senaryo ödülüne layık görüldü.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Kuzey Kıbrıs Kampusu, gnçtrkcll Kıbrıs sponsorluğunda “MART FEST” heyecanını yaşıyor. 3 Mart’ta başlayan festival pek çok kültürel etkinliğe sahne oluyor. Festival, 31 Mart’a kadar devam edecek.

Sanatın farklı disiplinleri buluştu

“Baharın habercisi Mart ayı ile doğa kendini yenilerken biz de farklı sanat disiplinlerinden katılımcıları aynı çatı altında toplayıp, sıra dışı sanatsal deneyimler ile ruhumuzu yenilemek istedik” diyen ODTÜ Kuzey Kıbrıs, bir ay boyunca 30 farklı sanat performansı ile öne çıktı.

Üniversite kampüsünde yer alan etkinlikte, öğrenciler ve bölge halkı, kültür sanatla buluştu. Birinci MART FEST’e ana sponsor olan gnçtrkcll Kıbrıs da festival alanını renklendirdi.

gnçtrkcll Kıbrıs’ın MART FEST etkinlikleri çerçevesinde birçok konser, sergi, atölye çalışması ve sosyal sorumluluk projesi yer alıyor.

‘Kısa Film Yarışması’ heyecanı

“MART FEST Kültür ve Sanat Festivali” bünyesinde kısa film yarışması da gerçekleştirildi.

Yarışma sonucunda yönetmenliğini Yakın Doğu Üniversitesi öğrencisi Sedat Esin’in yaptığı “Büyük Şair” filmi en iyi film ve en iyi senaryo ödülüne layık görüldü.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü öğrencisi Ertan Köse ise “En Uzun Karanlık” adlı filmi ile “En İyi Yönetmen” ödülünün sahibi oldu.

Yönetmenliğini İlbey Evcil’in (ODTÜ) yaptığı “Arkandayım1” adlı film ise jüri özel ödülü aldı.

Yarışmada dereceye giren filmlere para ödülleri verildi. En iyi film ve en iyi senaryo kategorilerinde jüri üyelerinin seçtiği “Büyük Şair” filminin yönetmeni Sedat Esin 1.000 TL, en iyi yönetmen kategorisinde jürinin belirlediği “En Uzun Karanlık” adlı filminin yönetmeni Ertan Köse 500 TL para ödülüne layık görüldü. Jüri özel ödülü olan 250TL ise “Arkandayım” filmi ile İlbey Evcil’e takdim edildi. Yarışmanın jürisi ise şu isimlerden oluştu.

Mert Yusuf Özlük (DAÜ/Yönetmen), Burak Göral (Senarist), Ersan Ocak(Yönetmen) Seyhan Özmenek (ODTÜ), Serenay Yalçınkaya (Kuzey Kıbrıs Turkcell Kurumsal İletişim Müdürü), Emil İsgenderli (LAÜ), Zeyde Yakıber Ürek (YDÜ)

FOTO ODTÜ heyecanı sürüyor

Festival boyunca devam edecek fotoğraf yarışması “FOTO ODTÜ” ile katılımcıların gözünden çekilmiş en benzersiz festival anı seçilecek.

Instagram üzerinden devam eden yarışmaya katılmak için çekilen fotoğraflar @fotoODTU hesabı ve #mARTfest etiketi ile paylaşılıyor.

 

Bu habere tepkiniz:
TAGS: mart fest, bahar
MANŞETLER

HK KÜLTÜR SANAT

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems